You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Rūpējies par zobu higiēnu un zobu veselības stāvokli

pexels.com

pexels.com

Rūpes par zobu veselību ir svarīgas ikkatram. Par bērnu zobu higiēnu un veselību atbildīgi ir vecāki, savukārt pusaudži, pieaugušie un seniori par to atbildīgi paši. Pareiza zobu kopšana ikdienā un regulāra speciālistu apmeklēšana noteikti palīdzēs uzturēt mutes veselības stāvokli izcilā līmenī.

Zobārstniecības klīnikas “Denta Vita” speciālisti min, ka ļoti nozīmīgi ir apmeklēt higiēnistu un stomatologu – “Vienu reizi gadā būtu nepieciešama vizīte pie stomatologa, savukārt divas reizes gadā jādodas pie higiēnista.”

Stomatologs palīdzes noskaidrot mutes dobuma un žokļa veselības stāvokli. Katra pacienta mutes veselības stāvoklis ir individuāls, tāpēc grūti uzskaitīt darbības, ko veic zobārsts. Speciālists katram cilvēkam pievērsīsies individuāli, tomēr lielākajā daļā gadījumu tiek veikta vispārīga zobu pārbaude, kuras laikā konstatē vai ir kādi zobu bojājumi. Ja tādi ir, tiek veikta to labošana – ar vai bez narkozes. Reizēm ar vienu apmeklējumu nepietiek, ja problēmas ir nopietnākas par vienu izkritušu plombu vai mazu caurumiņu zoba virskārtā, piemēram, kanāla tīrīšanas gadījumā, vajadzēs apmeklēt zobārstu vismaz vēl vienu reizi.

Higiēnists jāapmeklē, lai zobi un smaganas būtu veselas. To ieteicams apmeklēt pirms zobārsta un bez pat, ja cilvēkam nav sūdzību. Higiēnists veic mutes dobuma profilaksi – zobu pulēšana, aplikuma un zobakmens noņemšana. Visbiežāk tieši šis speciālists sniegs padomus par pareizu zobu kopšanu, kā arī pastāstīs par esošajām problēmām, ko viņš kā speciālists novērojis. Mutes dobuma tīrīšana pasargās zobus no kariesa bojājumiem, kā arī zobam apkārt esošos audus no dažādām kaitēm.

“Denta Vita” iesaka ikvienam arī mājās rūpēties par zobu un mutes dobuma higiēnu :

  • Neskaitot zobu tīrīšanu vismaz divas reizes dienā (kas ilgst vismaz 2 minūtes katra), noteikti vajadzētu izmantot zobu diegu spraugu tīrīšanai
  • Jāatceras, ka arī mēle ir jātīra katrā zobu tīrīšanas reizē – tieši uz mēles atrodas visvairāk mikrobu un baktēriju
  • Izvēloties zobu pastu, jāpārliecinās, ka tās sastāvā ir fluorīds. Tas stiprina un saudzīgi tīra zobus, īpaša nozīme tam ir zobu kariesa profilaksē
  • Lai neizraisītu nevēlamu kariesu vai erozijas, izvairies no zobu tīrīšanas uzreiz pēc skāba ēdiena/dzēriena patērēšanas. Ja esi lietojis uzturā skābu produktu, piemēram, skābas konfektes vai citronu – izskalo muti ar ūdeni un nogaidi vismaz 30 minūtes. Tad vari zobus tīrīt kā ierasts.

Ja lasot šo atcerējies, ka pēdējā reize, kad apmeklēji zobārstu bija pirms vairākiem gadiem, apskati “Denta Vita” pieejamos pakalpojumus šeit http://dentavita.lv/par-mums/ un veic pierakstu!


pexels.com

pexels.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar advices

Saturs turpināsies pēc reklāmas