You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Smiekli, smags darbs un neaizmirstama kopā būšana – Andris Bulis bauda seriāla "No naida līdz mīlestībai" filmēšanas procesu

Pirmo reizi kanāla STV Pirmā! vēsturē uzsākta pašmāju seriāla “No naida līdz mīlestībai” ražošana, kas izklaides platformā Tet TV+ iznāks jau šā gada rudenī, savukārt STV Pirmā! skatītājas priecēs nākamā gada sākumā. Portālam 1188.lv bija iespēja paviesoties seriāla filmēšanas aizkulisēs un aprunāties ar vienu no galvenās lomas atveidotājiem – šarmanto Andri Buli.

Seriāla filmēšanas laikā tu iejuties Ulda lomā. Kāds viņš ir?

– Sliktais. Uldis izmanto situācijas, ko piedāvā dzīve. Protams, aprēķinātājs. Kāds noteikti teiks, ka viņš brīžiem ir negodīgs, bet tad es jautātu – kā mēs paši rīkotos? Vai šādās situācijās, esot godīgam, Uldis varētu ko sasniegt? Tajā pašā laikā viņš zināmā mērā ir vājš, jo nespēj atteikt piedāvājumiem. Es domāju – cilvēks, kurš patiesībā ir nelaimīgs.

Es spēlēju tādus cilvēkus, lai uz mana rēķina citiem būtu labi.

Tev ir viegli iejusties viņa tēlā?

– Šis ir tas gadījums, kad man filmēšanas procesa laikā nav iespējas ieslīgt demagoģijā jeb domāt, kāds viņš ir un pašam sevi šaustīt. Filmēšanas temps ir ātrs, dialogiem jābūt raitiem, jo tas ir seriāls, nevis mākslas filma, kurā pusotras stundas laikā tev jāizstāsta stāsts par šo cilvēku. Te ir daudz sēriju.

Grūti vai viegli… Man drīzāk brīžiem ir sarežģīti Uldi attaisnot, jo es pats varbūt tā nerīkotos. Vienkārši vajag saprast viņa rīcību. Kad nu jau kādu laiku esmu sadzīvojis ar faktu, ka ir tādi cilvēki kā viņš, tad jau atliek tikai ķert kaifu. (Smejas).

Pavērojot filmēšanas aizkulises, var noprast, ka aktieri ir iejutušies tēlā. Kādas sajūtas uz filmēšanas laukuma ir tev?

– Tā kā viena filmēšanas diena aizņem vismaz 12 stundas dienā, ir ļoti daudz teksti jāmācās. Rekords man ir 18 epizodes dienā. Protams, kad projekts nāks uz beigām, būs arī nakts maiņas, bet tā ir visa šīs profesijas garoziņa – ar to ir jārēķinās. Vienkārši koncentrējies un gūsti baudu!

Vai tavā atmiņā kopš seriāla filmēšanas sākuma ir palicis kāds spilgts kuriozs?

– Man šķiet, ka skatītājiem no malas būtu smieklīgi redzēt, kā divi cilvēki cenšas viens otru pavedināt, kamēr blakus skaņotājs, gaismotājs un divi operatori ir satupušies stūrīti lai tikai mums netraucētu. Tādi lieli kuriozi šobrīd man nav bijuši, bet vēl daudz kas ir priekšā.

Kā tu vērtētu sadarbību ar filmēšanas komandu?

– Es visus pazīstu – Intars Rešetins, Kristīne Nevarauska un Lelde Dreimane ir mani kolēģi no Dailes teātra, bet man ir prieks ar Kristīni būt kadrā, jo mēs nekad neesam kopā filmējušies. Ir forši tikties kadrā, padauzīties ar Jāni Āmani. Šad un tad arī izdodas satikt kolēģus, ar kuriem teātra laikā mēs īsti netiekamies, jo katrs spēlē citā ēkā. Man tiešām prieks, ka pamata kolektīvs jeb kodols ir ļoti spēcīgs – tas pats Imants Strads, Vita Vārpiņa…

Ņemot vērā spraigo “No naida līdz mīlestībai” filmēšanas grafiku, tu varētu būt ļoti aizņemts ikdienā. Kāda ir tava dienas rutīna?

– Šorīt ir ļoti klasisks variants – agrais rīts, pulksten 7.45 man bija grims. Cēlos agrāk, jo meita uz bērnudārzu jāizved bija. Drīz skriešu uz teātra mēģinājumu, tad atpakaļ uz filmēšanu.

Sarežģītākais tikai priekšā, jo mums no 6. jūnija sākas koncerti – attiecīgi no 1. jūnija Dailes teātrī ir divi mēģinājumi dienā, tad vēl pa starpai seriāla filmēšana. Darbiņš mīļš, visu var pieciest, nav nekādu problēmu. Protams, ir grūtāk sagatavoties, kad paralēli ir kāds koncerts vai cits pasākums un ir tās daudzās ainas, bet režisors ļoti mierīgi ļauj ar tekstu strādāt tādā ziņā, lai tas būtu loģisks un saprotams gan aktieriem, gan skatītājiem. Man ir liels prieks par operatoriem Kristīni un Andreju, kas ļoti skaisti spēj salikt kadrus. Vēlos teikt lielu paldies komandai, jo mēs dažreiz filmējam saspringtās situācijās – ātri jāpārvācas uz citu filmēšanas lokāciju, daudz aktieru, kāds kaut ko nav paspējis izdarīt… Uldim paldies par mieru, jo esmu strādājis ar dažādiem režisoriem, kas vienā mirklī spriedzes situācijās sāk kliegt vai izrādīt neapmierinātību.

Ko mīlestība un naids nozīmē tavam varonim?

– No mīlestības līdz naidam ir viens solis, savukārt no naida līdz mīlestībai ir garāks ceļš. Ja tu mīli, tad tas ir konflikts; to jau Šekspīrs atklāja.

Ko tu novēli mūsu latviešu daiļavām, kas jau pavisam drīz varēs seriālu vērot savos TV ekrānos?

– Mīliet un ļaujiet, lai jūs mīl, jo tas nav nopērkams par naudu. Ja jūs kādu mīlat, nekautrējieties to pateikt, jo varbūt otram cilvēkam tieši šie vārdi negaidīti kādā brīdī ir daudz svarīgāki, nekā mums šķiet.

Negribas nodzīvot dzīvi un nepaspēt kādam pateikt “Es mīlu tevi”.

Vai biežāk sakām paldies, pasmaidām. Tas bieži vien neko neprasa, bet varbūt tam cilvēkam tu uzlaboji garastāvokli. Mīliet sevi un pasaule jūs mīlēs!

Lasi arī:

"No naida līdz mīlestībai" - top pašmāju seriāls par sievišķību, kaisli un mīlu

Seriāla "No naida līdz mīlestībai" filmēšanas aizkulises. Foto: no 1188.lv arhīva

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar advices

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas