You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Uzzini kā un kāpēc šodien atzīmēt starptautisko picas dienu!

Starptautiskā picas diena ir diena, kas veltīta vienam no pasaulē iecienītākajiem ēdieniem - picai. Tā tiek svinēta katru gadu 9. februārī. Šajā dienā cilvēki visā pasaulē pulcējas, lai baudītu dažādas picas variācijas un novērtētu tās garšu, daudzpusību un kultūras nozīmi. Neatkarīgi no tā, vai tā ir klasiskā Margarita vai netradicionālāka garšu kombinācija, starptautiskā picu diena ir īstais laiks, kad visiem sanākt kopā un nobaudīt šķēli (vai divas) šī populārā ēdiena.

 Starptautiskās picu dienas izcelsme nav skaidra, un tā nav nevienas valdības vai starptautiskas organizācijas atzīta brīvdiena. Visticamāk, ka šo dienu radīja picu entuziasti un uzņēmumi, lai atzīmētu ēdienu un veicinātu tā popularitāti. Precīzs datums 9. februāris, iespējams, tika izvēlēts kā mājiens tradicionālajai neapoliešu stila picai, kas bieži tiek papildināta ar tomātu mērci un mocarellas sieru, lai atgādinātu Itālijas karoga krāsas.

 Arī Latvijā pica ir populāra, tāpat kā daudzās citās pasaules valstīs. Latvijā picas parasti gatavo ar plānu garozu un ar dažādām sastāvdaļām, piemēram, sieru, tomātu mērci, gaļu, dārzeņiem un garšaugiem. Latviešu gatvotajās picās tiek izmantotas daudz klasiskas sastāvdaļas - sēnes, sīpoli un paprika, kā arī tradicionālās latviešu sastāvdaļas, piemēram, kūpinātas gaļas, marinēti gurķi un skābais krējums.

Noskaties video, kur Elmārs Tannis demonstrē, kā mājās pagatavot izcilu picu

Pica Foto: LETA

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas