
Foto: Drew ANGERER / AFP / Scanpix
Vašingtonā trešdien sašauti divi ASV Nacionālās gvardes karavīri, sociālās saziņas vietnē "X" paziņojusi iekšzemes drošības ministre Kristi Noema.
Apšaude notikusi netālu no Baltā nama, un abu sašauto karavīru stāvoklis šobrīd ir kritisks, aģentūrai AP pavēstījusi kāda anonīma tiesībsargāšanas iestāžu amatpersona.
Šāvējs, kas arī apšaudē ievainots, ir aizturēts.
Augustā prezidents Donalds Tramps, lai apslāpētu lielo noziedzību, pakļāva federālai kontrolei Vašingtonas policijas spēkus un nosūtīja uz galvaspilsētu Nacionālās gvardes karavīrus.
"Tas bija ļaunuma akts, naida akts un terorakts", sacīja Tramps. "Tas bija noziegums pret visu mūsu valsti." Viņš apstiprināja, ka vīrietis, kurš tika aizturēts pēc gaišā dienas laikā notikušās apšaudes divu kvartālu attālumā no Baltā nama, bija "ārzemnieks, kurš ieradās mūsu valstī no Afganistānas".
Aizdomās turētais ieradās ASV 2021. gadā "ar šiem bēdīgi slavenajiem lidojumiem", sacīja Tramps, atgādinot par afgāņu evakuācijas lidojumiem laikā, kad varu Afganistānā atguva talibi pēc ASV armijas aiziešanas. "Mums tagad vajag vēlreiz izpētīt katru ārzemnieku, kas ieradās mūsu valstī no Afganistānas" Džo Baidena prezidentūras laikā, sacīja Tramps.
Mums vajag veikt visus nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu, ka tiks izraidīts jebkurš ārzemnieks no jebkuras valsts, kurš šeit neiederas.
Pēc šīs apšaudes ASV dislocēs Vašingtonā vēl 500 karavīrus, trešdien paziņoja ASV aizsardzības ministrs Pīts Hegsets.
"Tas tikai pastiprinās mūsu apņēmību nodrošināt, ka mēs padarām Vašingtonu drošu un skaistu," sacīja Hegsets savas vizītes laikā Dominikānas Republikā.
Plānotā karavīru skaita palielināšana nozīmē, ka Nacionālās gvardes karavīru skaits ASV galvaspilsētā pārsniegs divarpus tūkstošus.
Abi sašautie karavīri ir no Rietumvirdžīnijas štata. Rietumvirdžīnijas gubernators Patriks Morisejs pēc apšaudes paziņoja, ka abi karavīri miruši no ievainojumiem, bet vēlāk atsauca šo paziņojumu.

Foto: Drew ANGERER / AFP / Scanpix
