You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Viesturs Kairišs: "Man būtu grūti draudzēties ar cilvēkiem, kuri nekad neiedzertu"

Foto: Edijs Pālens/ LETA

Foto: Edijs Pālens/ LETA

Kamēr Dailes teātra direktors Juris Žagars teātrī ieviesis "sauso likumu", viņa kolēģis – teātra mākslinieciskais direktors Viesturs Kairišs – ar izdevumu "Kas Jauns" atklāti dalās savā skatījumā par alkoholu un tā vietu cilvēka dzīvē.

Pēc izrādes "Vēl pa vienam" pirmizrādes, kuras tēma ir alkohols un dzīves krīze, Kairišs atzina: "Laikam pirmo reizi Dailes teātra vēsturē esmu redzējis izrādi, kas tik labi pastāsta par manu dzīvi! Katrā ziņā man bija ļoti svarīgi to skatīties."

Viņš ironiski norādīja, ka pats varētu nospēlēt jebkuru no lomām, "protams, ļoti sliktā veidā", un piebilda: "Bet tiešām tur ir dziļa, tāda kirkegoriska izpratne par alkohola būtisko ietekmi uz cilvēka dzīves dziļuma kvalitāti."

Kairišs izdevumam "Kas Jauns" atklāti atzīst, ka alkohols viņa dzīvē ieņem zināmu vietu: "Es nevienu pirmizrādi nevarētu izdzīvot, ja nebūtu mazliet kaut ko ieņēmis. Bez "mazliet" nomirtu."

Tomēr viņš uzsver, ka tas nekad nav radījis problēmas: "Man nekad nav bijusi problēma ar alkoholu.

Es saprotu, ka daudziem tā ir traģēdija, bet man tā nav.

Man būtu ļoti grūti draudzēties ar cilvēkiem, kuri nekad mazliet neiedzertu. Es pat nezinu, par ko mēs runātu.”

Kairišs norāda, ka sabiedrībā alkohols joprojām tiek vērtēts pārāk nosodoši: "Man liekas, ka mums ir tāda postpadomju domāšana – alkohols uzreiz nozīmē, ka tu esi pļēgurs vai nodzēries. Nedomāju, ka vajag motivēt iedzeršanu drosmei, bet arī nevajag to stigmatizēt."

Viņš arī atzīst, ka izrādes "Vēl pa vienam" tēma – iedzeršana darba laikā – sabiedrībā var šķist pretrunīga, taču, viņaprāt, izrāde no tās pēc pirmā cēliena nevienam negribēsies aiziet prom.

Plašākas Kairiša pārdomas lasi izdevumā "Kas Jauns"!

Lasi arī:

Žurnāls: Dailes teātrī noteikts "sausais likums"

Dzelzītis nu ir atturībnieks – pavisam atteicies no alkohola lietošanas

Foto: Edijs Pālens/ LETA

Foto: Edijs Pālens/ LETA

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas