Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

15 Pārgājienu idejas brīvdienām Vidzemē

Pārgājiens, Photo by Kitera Dent on Unsplash

Vidzeme lepojas ar savu krāšņumu un brīnumainajiem dabasskatiem un neskaitāmiem pārgājienu maršrutiem. Ir grēks brīvdienas pavadīt mājās pie Televizora ekrāniem, ja ir iespēja doties pārgājienā, atgūt spēkus un sasmelties pozitīvo dabas spēku. Turklāt pārgājieni nav tikai vasaras privilēģija – uzvelc piemērotus apavus, saģērbies un dodies dabā arī rudenī vai ziemas sezonā! Lūk, esam sagatavojuši 12 ideālu pārgājienu idejas dažādām gaumēm un sagatavotībai.

1. Vidzemes akmeņainā jūrmala - šo pārgājiena maršrutu pilnā apmērā ir iespējams veikt pat divu dienu garumā – no Tūjas līdz Igaunijas robežai mērojot 44km. Taču ir iespējams arī mērot tikai atsevišķus tā posmus, izvēloties sev tīkamākos apskates objektus pa ceļam – Ķumurga bāka, Veczemju klintis, Svētupes ieteka jūrā, Salacgrīvas bāka, Randu pļavas, Ainažu ziemeļu mols.

2. Sedas purva kājnieku taka – aptuveni 5km garš maršruts. Pa ceļam iespējams apskatīt kūdras ieguves vietas, purva dīķīšus, kā arī iet pa šaursliežu dzelzceļu, pa kuru agrāk tika transportēta kūdra.

3. Pārgājiens gar upi Raunis – apmēram 10km garš maršruts, kura sākums ir pie Vaives dzirnavām. Došanās virzienā uz Cēsīm, pa ceļam vērojot skaistus klinšu atsegumus un baudot dabasskatus.

4. Vīsraga dabas taka pie Burtnieku ezera – dabas takas garums ir aptuveni 2km. Takas sākums ir pie Burtnieku muižas parka Sudraba vārtiem. Pa ceļam būs arī skatu tornis ar burvīgu ainavu uz ezeru.

5. Pārgājiens pa Braslas upes takām – ir iespējams katram izvēlēties maršruta garumu atbilstoši savām spējām – no pāris km līdz pat 20km. Turklāt maršruts ir iecienīts arī ziemā.

6. Krišjāņa Barona pastaigu maršruts Siguldā - 8km garš pastaigu maršruts, kas sākas pie Krišjāņa barona pieminekļa. Ceļs ved gar pašu Gaujas krastu gar Gūtmaņalu, Kārļa kalnu un Turaidas muzejrezervātu.

7. Pastaiga Purezera takā – Alojas novadā esošā Purezera taka ir lokveida taka apkārt ezeram, kas ir aptuveni 3,5-4km gara un izstaigājama aptuveni 2 stundu laikā.

8. Ziemeļvidzemes skatu torņi var būt daļa no tava Pārgājiena maršruta. Piemēram, Drusku pilskalna dabas taka sākas Kornetos, kur no skatu torņa paveras bezgalīgi plašs skats – te skaidrā laikā ir iespējams saskatīt par Igaunijā esošo Munameģi.

9. Minhauzena taka – šī taka noteikti ļoti patiks bērniem, jo šeit izvietotas dažādas amizantas koka figūriņas un pieturas punkti. Ir iespējams izvēlēties dažādus pastaigu garumus, no kuriem tālākais ir 4,3km garš un ved līdz pašai jūrai.

10. Pārgājiens no Kārļu tilta līdz Zvārtes iezim – maršruts ir aptuveni 10km garš, Jārēķinās gan ar kāpšanu stāvās nogāzēs, gan meža takām, gan nelieliem brikšņiem un bezgala krāšņiem skatiem.

11. Līču-Laņģu dabas taka – takas garums ir aptuveni 6km garš un liela daļa no tā ved gar milzīgu, iespaidīgu klints sienu, kas ir pat 30m augstumā. Pa ceļam – daudzi strautiņi, ūdeņi, alas un iespaidīgi skati.

12. Pārgājiena maršruts Valmierā starp četriem tiltiem – 12km garš lokveida maršruts gar Gaujas abiem krastiem.

13. Cecīļu dabas taka Ieriķos - Cecīļu dabas taka apmeklētājiem pieejama neatkarīgi no laika apstākļiem visa gada garumā un jebkurš interesents var izvēlēties, cik garu distanci vēlas pieveikt. Taka piedāvā pastaigu 3 dažādos garumos - 2 km, 4km un 12km. Turklāt apskati, cik krāšņi izgaismota taka ir ziemas vakaros!

14. Dauģēnu dabas taka un Skaņais kalns Mazsalacā - vēl viena skaista pastaigu taka, kas priecēs kā pieaugušos tā bērnus - Salacas ainavas un klintis, koka figūriņas un dažādi brīnumi ļaus pieveikt 12km garo taku bez grūtībām.

15. Pārgājiens ap Vaidavas ezeru - Netālu no Valmieras, Kocēnu novada Vaidavas pagastā, Gaujas nacionālā parka teritorijā atrodas burvīgs ezers, kuru ir iespējams aplūkot no visām pusēm, dodoties pārgājienā vai apbraucot to ar velosipēdu.

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot? Pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Izlasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...