Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

4 neparasti iemesli, kāpēc ir svarīgi mācīties svešvalodas

Kāpēc ir svarīgi mācīties svešvalodas (Image by Miran Lesnik from Pixabay)

Kāpēc ir svarīgi mācīties svešvalodas (Image by Miran Lesnik from Pixabay)

Jebkuras jaunas zināšanas paplašina mūsu redzesloku, un svešvalodas apguve ir viena no tām. Lielākas karjeras iespējas, atvieglota saziņa ar cilvēkiem no citām pasaules vietām un iespēja iepazīt svešzemju kultūru ir biežākie ieguvumi, kurus min tie, kuri šobrīd mācās jaunu valodu. Taču vai zināji, ka valodas mācīšanās var uzlabot tavas dzimtās valodas prasmes, atmiņu un pat tava prāta darbības ātrumu? Lūk, četri būtiski iemesli mācīties svešvalodu, par ko, iespējams, vēl nebūsi aizdomājies!

1. Svešvaloda ļauj izprast svešas kultūras daudz dziļāk

Daudziem zināmajā izteicienā "pazudis tulkojumā" ir daudz patiesības. Jebkuras valsts kultūra ir cieši saistīta ar tās valodu: pārzinot kādu svešvalodu, arī šīs valsts kultūru var izprast un iepazīt daudz dziļāk. Svešvalodas mācīšanās ne tikai palīdz iepazīt citu tautu tradīcijas, reliģiju, mākslu un vēstuli, bet arī kopumā paplašina redzesloku, palielina toleranci, empātiju un uzlabo saskarsmes spējas. Ceļojot uz valsti, kuras valodu pārzini, ir iespēja sazināties ar vietējiem iedzīvotājiem un iepazīt vietu viņu acīm. Tā sakot, izkāpt no ierastā "tūristu burbuļa" un izzināt nianses, kas parasti nebūtu pamanāmas. Vietējie noteikti būs atvērtāki sarunām un pratīs ieteikt labākās apskates vietas, kafejnīcas, restorānus, pludmales, utt.

2. Valoda ir barība tavām smadzenēm

Cilvēkiem, kuri runā vairāk nekā vienā valodā, uzlabojas atmiņa, problēmu risināšanas un kritiskās domāšanas prasmes. Tāpat valodas mācīšanās var uzlabot koncentrēšanās spējas, spēju veikt vairākus uzdevumus uzreiz, kā arī attīsta mūsu klausīšanās prasmes. Taču tas vēl nav viss: daži pētījumi liecina, ka cilvēki, kuri apgūst jaunu valodu, ir vērīgāki pret jebkādām apkārtējās vides izmaiņām, nekā tie, kas runā tikai vienā valodā, kā arī dažādās situācijas spēj demonstrēt lielāku radošu un elastību.

3. Mācoties svešvalodu, uzlabojas saziņa arī dzimtajā valodā

Šis, iespējams, ir mazāk zināms fakts, taču tiešām - svešvalodas apguve var ievērojami uzlabot arī mūsu dzimtās valodas prasmes. Viss ir vienkārši: mērķtiecīgi papildinot vārdu krājumu svešvalodā, mēs nevilšus nonākam saskarsmē ar lielu daudzumu sinonīmu un gramatikas konstrukciju arī savā dzimtajā valodā. Savukārt trenējot spēju ar cilvēkiem sazināties svešvalodā, mēs uzlabojam arī savas vispārējās komunikācijas prasmes.

4. Katra nākamā svešvaloda kļūst vieglāk apgūstama

Valodas mācīšanās uzlabo mūsu prāta darbību visdažādākajos veidos, un, kā izrādās, apgūstot svešvalodu mēs nevilšu attīstām savu smadzeņu sinapses - citiem vārdiem sakot, attīstām spēju mācīties arvien jaunas valodas. Otrkārt, jāņem vērā, ka neviena valoda nav unikāla: tajās atkārtojas un pārklājas gan gramatisko konstrukciju principi, gan vārdu krājums. Tādējādi: jo vairāk mācāmies, jo tas padodas vieglāk.

Lasi arī šos rakstus:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...