Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

5 idejas pagalma labiekārtošanai mājas režīmā

Rūpēs par sabiedrības veselību joprojām ir ieteicams pavadīt pēc iespējas vairāk laika mājās, prom no publiskām vietām un cilvēku pūļiem. Tā kā aiz loga ir pavasaris, ir īstais laiks ķerties pie zaļu projektu īstenošanas, kas ne tikai palīdzēs aktīvi pavadīt laiku, bet arī sniegs gandarījumu par paveikto. Tāpēc šoreiz nedaudz par to, ko iesākt dārzos, uz balkoniem un palodzēm.

Dārzkopības psiholoģiskie aspekti

Vienalga, vai tas ir viens podiņš uz palodzes vai pushektārs mauriņa ar košumkrūmiem, – dārza darbos ir kaut kas maģisks, pozitīvi uzlādējošs un nomierinošs. Psihologi skaidro, ka tas saistīts ar darbu, kuram ir redzams rezultāts. Piemēram, pavadot rīta cēlienu datora darbos un nosūtot padarīto, it kā kaut kas ir paveikts, bet rezultāts ir virtuāls, par to ir īpaši jādomā. Savukārt darba sesija dārzā uzreiz ļauj redzēt paveikto un sniedz patiesu gandarījumu. Tāpat fizisks darbs palīdz ķermenim ražot endorfīnus, līdzīgi kā sports. Šajā saspringtajā laikā, kad tiek ieteikts mazāk tikties ar citiem cilvēkiem, šāda sazemēšanās ar darbiem dārzā vai podiņos var palīdzēt saglabāt možu prātu un labu pašsajūtu.

Arī uz palodzes var ierīkot dārziņu

Visi nevar dzīvot mājās ar dārziem, un ne visiem to vajag. Tāpat ne visiem dzīvokļiem ir balkoni vai lodžijas, kur izvietot puķu kastes vai podus. Taču arī uz palodzēm un telpās var radīt zaļu stūrīti un atrast augus, kas spītīgi izdzīvos pat pie visneprasmīgākā dārznieka.

  1. Babilonas gaisa dārzi – ja uz palodzēm ir maz vietas, puķu podus var iekārt aktuālajā makramē tehnikā pītos stiprinājumos, kas arī ir lielisks darbiņš ar redzamu rezultātu un izskatās skaisti. Nav obligāti jāaudzē puķes – podiņos lieliski augs arī dažādu speciāli piemērotu šķirņu zemenes!

  2. Sukulentu akvārijs – mazs, bet patīkams projektiņš – sfēriskajā akvārijā ierīkot mazu sukulentu pilsētiņu. Akvārija dibenā jāieber kāda sauja akmentiņu vai smilšu, nedaudz melnzemes, un tad var iestādīt dažādus sukulentus pēc izvēles, veidojot kompozīciju. Šādu podu būs viegli kopt, kā arī – sukulenti ir izcili pieticīgi.

  3. Garšaugu dārziņš – praktisks, vienkāršs un garšīgs projekts – iesēt dažādus garšaugus – baziliku, piparmētras, timiānu, dilles, lokus – visu var vizuāli gaumīgi noformēt pēc sava prāta. Mini dārziņu būs gan patīkami vērot, gan arī tas sniegs praktisku labumu.

Dārza darbi – īstais laiks izvērsties

Tiem, kam ir dārzs vai piemājas zeme, pavasaris nāk ne tikai ar ziedošām ābelēm, bet arī dārza darbiem. Šis pavasaris varētu būt īstais laiks, kad īstenot visus tos projektus dārzā, kas atlikti līdz brīdim, kad būs vairāk brīva laika. Kāpēc gan neatrotīt piedurknes un nemesties iekšā? Dažas idejas darbiem jaunajā cēlienā.

1. Mauriņa iekopšana

Zaļš un lekns mauriņš nenoliedzami ir skaistākā rota katrā pagalmā. Husqvarna piedāvājumā ir neskaitāmi zāles pļāvēji – dažādi modeļi un dažādas cenu kategorijas. Zāles pļāvēji ir ērtākais rīks mauriņa uzturēšanai formā. Ja šajā neparastajā laikā ir sanācis ietaupīt naudu, kas citādi būtu iztērēta ceļojumiem, ballītēm vai saviesīgiem pasākumiem, varbūt ir īstais laiks palutināt sevi ar kādu jaunu dārza tehnikas vienību? Piemēram, aktuālais zāles pļāvējs robots šobrīd ir ļoti populārs pirkums. Ja apnicis stumt, tad zāles pļāvēji pašgājēji var atrisināt arī šo problēmu. Tāpat piedāvājumā ir arī elektriskie zāles pļāvēji, kas būs daudz klusāki un vienkāršāk vadāmi. Mehāniskie zāles pļāvēji patiks bezatkritumu dzīvesveida piekritējiem, jo to darbināšanai nav jāizmanto nekāda degviela vai elektrība.

2. Dzīvžoga uzlabošana

Nedaudz intimitātes blīvāk apdzīvotos privātmāju rajonos sniedz dzīvžogi. Tas, kādu izvēlēties, atkarīgs no gaumes. Tūjas aug samērā lēni, kā arī ir diezgan kaprīzas, taču arī citi dzīvžogi var izskatīties gluži labi – grimoņi aug ātri un vasarā ir tīkami koši zaļā krāsā, kā arī – tie labi pakļaujas veidošanai. Arī egļu žogs būs blīvs un košs. Ja vēlaties veidot dzīvžogu noteiktā formā, lietu noderēs Husqvarna dzīvžogu šķēres. Pieejami gan ar akumulatoru, gan arī degvielu darbināmi modeļi, kas viegli un bez piepūles ļaus sakopt pat milzu zaļās sienas.

3. Dīķītis ūdensrozēm

Ja nu ir iegadījies, ka ir daudz brīva laika, dārzā var iekārtot dīķīti ūdensaugiem un vidū pat ierīkot strūklaciņu. Izrakto zemi var arī atstāt uzkalniņā un veidot nelielu reljefu. Zāles pļāvēji pašgājēji, kā arī zāles pļāvējs robots bez grūtībām nopļaus arī šādus reljefa elementus.

4. Raibais mauriņš

Ja uz mauriņu pagalmā paveras skats no augšas, piemēram, mājas otrā stāva, var spēlēties arī ar mauriņa krāsām un faktūrām, izvēloties atšķirīgus zāles veidus. Piemēram, baltais āboliņš ir lielisks augs, kas ar savīto sakņu sistēmu arī stiprina zemi. Daļu pagalma noteiktā rakstā var apsēt ar āboliņu un tad vērot krāsu un faktūru spēles. Zāles pļāvēji lieliski tiek galā arī ar āboliņu.

5. Tēju zona

Ļoti daudzi augi, kas noder tējās, patiesībā ir viegli audzējami. Kādu stūrīti var atvēlēt mētrām un iesēt tur ne tikai piparmētras un citronmētras, bet arī dažādu citādu mētru veidus! Jāņem gan vērā, ka piparmētrām un to radiniekiem patīk iet plašumā, tādēļ ieteicams jau laicīgi šo tieksmi ierobežot, piemēram, sējot mētras podos. Tad arī tās varēs pārvietot, un zāles pļāvēji tām nepārbrauks netīšām pāri.

Nav jābūt profesionāļiem, un nav obligāti jāsāk lieli projekti. Darbam dārzā primāri tomēr jāsagādā prieks. Prieks strādāt ir arī tad, ja ir piemēroti darbarīki un dārza tehnika – labi zāles pļāvēji ievērojami atvieglo rūpes par zālājiem, un attiecīgi vairāk laika var veltīt dažādiem citiem projektiem. Visi Husqvarna piedāvātie zāles pļāvēji un citi dārza instrumenti apskatāmi vietnē Husqvarna.lv Ieskatieties un izvēlieties jau tagad!Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...