Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

5 patriotiskas filmas, ko skatīties Brīvības svētkos (#paliecmājās)

Latviešu filmas

Latviešu filmas

Šogad 4. maija svētkus svinēsim pavisam citādāk kā ierasts – bez vērienīgiem koncertiem, militārās parādes, publiskiem pasākumiem un izrādēm. Tomēr ikviens tiek aicināts radīt īpašu svētku noskaņu savās mājās – gan ģimenes lokā atzīmēt Baltā galdauta svētkus ar latviskiem ēdieniem sarkanbaltsarkanā krāsā, patriotisku mūziku, izkārt karogu, mājas logā izveidot īpaši tautisku noformējumu, gan sarīkot latviešu filmu maratonu. Lūk, dažas filmu idejas, kuras ne tikai palīdzēs arī jauniešiem izprast Brīvības svētku nozīmi un mūsu tautas vēsturi, bet arī radīs lieliskus kopā būšanas mirkļus. Iekārtojies ērtāk un baudi labāko pašmāju kino.

1. Dvēseļu putenis

Režisora Dzintara Dreiberga filma "Dvēseļu putenis" noteikti jāredz katram. Vērienīgā vēsturiskā kara drāma veidota pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem un ved 100 gadus senā pagātnē. Sešpadsmitgadīgais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību – pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Saviļņojošais stāsts ļauj skatītājam pieaugt kopā ar Artūru un jaundibināto Latvijas valsti, vērojot dzīvi ierakumos zēna acīm, pašaizliedzīgi stājoties pretī ienaidniekam, meklējot īstu mīlestību un mācoties novērtēt brīvības cenu.

Galvenajās lomās: Oto Brantevics, Mārtiņš Vilsons, Rēzija Kalniņa, Raimonds Celms, Jēkabs Reinis, Renārs Zeltiņš, Vilis Daudziņš, Ieva Florence, Gatis Gāga, Grēta Trušiņa Filmu iespējams noskatīties internetā – studijas “Kultafilma” un “Latvijas Filma” “Vimeo kanālos. Tā skatāma par maksu, un daļa no ienākumiem tiks ziedota Latvijas kino vecmeistaru atbalstam.

Bet pirms tam izlasi šos 10 interesantos faktus par filmu!

2. Homo Novus

Pēc Anšlava Eglīša romāna “Homo Novus” motīviem veidotā režisores Annas Vidulejas filma, kas ar smaidu skatās uz kaislībām 30. gadu beigu Rīgas mākslinieku dzīvē. 1938. gadā nabadzīgs mākslinieks Juris Upenājs ierodas Rīgā. Tajā pašā laikā Eižens Žibeika atgriežas no gleznošanas Parīzē un cer saņemt sava tēvoča Kaspara Žibeika ievērojamo mantojumu. Kaspars gan visu mantojumu nolemj ziedot mākslinieku konkursam, kura uzvarētājam ir iespēja iegūt stipendiju mācību braucienam uz Parīzi. Upenājs kuratora un kritiķa Kurcuma vadībā sastop dažādus mākslas pasaules personāžus, kā arī pieredz panākumus, izgāšanos, nicinājumu un mīlestību. Tikmēr Eižens Žibeika zaudē naudu, mīļoto sievieti un konkursu, tomēr, nododoties glezniecībai, viņš gūst glābiņu. Galvenajās lomās filmējušies – Kristīne Krūze, Kaspars Znotiņš, Igors Šelegovskis, Andris Keišs, Kaspars Zvīgulis un citi iemīļoti pašmāju aktieri. 2018.gadā “Homo Novus” kļuva par otro skatītāko filmu Latvijā pēc apmeklētāju skaita.

3. Tēvs nakts

Dāvja Sīmaņa vēsturiskā drāma "Tēvs nakts" mudina aizdomāties, vai pilnīgi svešu cilvēku glābšana, riskēšana ar visu, kas dārgs, ir azarts, pārgalvība vai tomēr pienākums pret sabiedrību? To, ka Žanis Lipke kļūs par varoni, nespēja iztēloties neviens. Pa dienu viņš strādāja militārās aviācijas noliktavās, bet naktīs pārvadāja kontrabandu. Brīdī, kad nacisti sāka izrēķināties ar Rīgas iedzīvotājiem, viņš pieņēma lēmumu, kas varēja izrādīties liktenīgs gan viņam pašam, gan viņa sievai un bērniem. Burtiski vācu karavīru acu priekšā drošībā tika nogādāti vairāk nekā piecdesmit cilvēku. Patvērumu izglābtajiem Žanis iekārtoja pats savās mājās, tā riskējot ne tikai ar savu, bet arī visas ģimenes likteni. Žaņa Lipkes lomā iejuties Artūrs Skrastiņš, sievu Johannu atveido Ilze Blauberga, bet dēlu Zigi – Matīss Kipļuks.

4. 1906

Rīga, 1906. gads rudens. Slepenpolicija ir guvusi virsroku cīņā ar sociāldemokrātu kaujiniekiem. Tikai viena grupa spītīgi turpina savu darbību un plāno pārgalvīgu uzbrukumu rūpnīcas kasei. Par operācijas vadītāju tiek nozīmēts ierindas kaujinieks Pelēkais. Operācijas plānošanas laikā Pelēkais satiek dzejnieci Violetu un mēģina iekarot viņas uzmanību. Violetas iedvesmots, Pelēkais ierauga dzīvi un revolūciju citām acīm. Turpretim Violeta nemanāmi nonāk kaujinieku bīstamajā pasaulē. Gata Šmita veidotajā filmā galvenajās lomās iejutušies: Mārtiņš Kalita, Inese Pudža, Kaspars Zvīgulis, Toms Auniņš, Kaspars Dumburs, Lauris Dzelzītis un citi.

5. Melānijas hronika

Melānijas hronika - Režisora Viestura Kairiša filma veidota pēc rakstnieces Melānijas Vanagas atmiņu romāna "Veļupes krastā" motīviem. Jaunības sapņi, dzīves labākie gadi, veselība, mājas, vīrs, dēls, sava zeme – padomju vara to visu atņēma, taču viņa izdzīvoja. Izdzīvoja, lai piedzīvoto pierakstītu un lai arī nākamās paaudzes neaizmirstu stāstu, kurā ar varu tikām ierauti mēs visi. Galvenajās lomās: Sabine Timoteo, Edvīns Mekšs, Ivars Krasts, Guna Zariņa, Maija Doveika, Evija Rudzīte, Baiba Broka, Lilita Ozoliņa un citi.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...