Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

5 svarīgi fakti, kas jāņem vērā pirms jebkuru briļļu iegādes

Sieviete ar brillēm, foto - Laura Dewilde, Unsplash

Brilles ir ne tikai palīglīdzeklis redzes uzlabošanai, bet arī aksesuārs kas modē visa gada garumā. Tās nēsā pilnīgi visi – gan cilvēki, kam tās nepieciešamas ikdienā, lai uzlabotu redzi, gan tie, kuri nevēlas pakļaut acis tiešiem saules stariem, it sevišķi, autobraucēji. Neatkarīgi no tā, vai brilles kalpo kā nepieciešamība vai moderns aksesuārs, ir svarīgi fakti, kas jāņem vērā pirms to iegādes.

Iespēja pārbaudīt redzi pie acu ārsta uz vietas

Ja ilgstoši lieto brilles, Tu, protams, zini, cik svarīgi pārbaudīt redzi katru reizi pirms briļļu iegādes, jo, pat ja nejūti ikdienā redzes izmaiņas, kas var būt no tā, ka pierodi, pastāv liela varbūtība, ka nepieciešamais briļļu stiprums vairs nav tāds, kā iepriekšējo briļļu iegādes brīdī. Ir liela kļūda iegādāties brilles, kuras nav īpaši izgatavotas Tev, jo bieži vien, pat ja tās atbilst Tavam redzes stiprumam, pastāv liela iespēja, ka Tās neatbilst Tavam redzes centram. Šādu briļļu lietošana var tikai vēl vairāk novājināt redzi. Mums katram ir atšķirīgs acu zīlīšu centrs un attālums no vienas acs līdz otrai, tādēļ ir būtiski uzticēt briļļu izgatavošanu profesionālam oftalmoloģijas speciālistam, kurš pirms briļļu iegādes pārbauda redzi un atzīmē Tavu acu īpašos parametrus, pēc kuriem arī individuāli brilles tiek izgatavotas.

Briļļu kvalitāte

Tu, protams, nevēlies, lai brilles ātri zaudētu savu kalpošanas spēju sliktas kvalitātes dēļ. Un šoreiz neiet runa par neatbilstošiem redzes parametriem, bet gan par brillēm kā tādām, arī saulesbrillēm. Kvalitatīvas brilles izgatavotas, lai maksimāli būtu pasargātas no dažādu defektu iegūšanas to kalpošanas laikā. Stiklu izturīgums ir kā viens no galvenajiem faktoriem, kam jāpievērš uzmanība, jo kaut mazākais saskrāpējums traucē kvalitatīvam redzējumam. Arī rāmja kvalitāte ir ļoti būtiska. Briļļu kājiņām jābūt izturīgām, nedrīkst sākt ļodzīties pēc pāris mēnešu lietošanas. Brilles nedrīkst būt pat nedaudz šķības. Noteikti ņem vērā, vai briļļu stikls ir UV staru aizsargājošs.

Briļļu izvēle

Ne visiem piestāv viena veida brilles. Ikvienam ir sava sejas forma, tādēļ ir svarīgi, lai katrs individuāli spētu piemeklēt tādas brilles, kas izceļ personību, nevis nomāc to. Briļļu izvēle vairumā optikas salonos ir plaša, un nav grūti tajā apjukt. Nekautrējies saukt palīgā optikas salona darbinieku, kurš noteikti spēs palīdzēt izvēlēties brilles, kas Tev piestāv vislabāk.

Briļļu atbilstība

Pirms briļļu iegādes ir jāsaprot, kāda veida brilles vēlēsies. Vai Tev tās nepieciešamas ikdienas lietošanai? Vai Tev nepieciešamas tikai saulesbrilles? Bet varbūt vēlies 2 – 1 brilles, kas kalpo gan kā redzes uzlabotājs, gan kā saulesbrilles? Opcijas ir dažādas, tādēļ vieglāk orientēties briļļu izvēlē būs, ja iepriekš par to būsi padomājis un noteikti arī oftalmoloģijas salona darbinieks ir tas, kurš uzklausīs un izvērtēs Tavas vēlmes un sniegs Tev labāko piedāvājumu.

Vieta, kur brilles iegādāties

Jāsaka, ka, diemžēl, brilles var iegādāties pat veikalos, kuri nav atbilstoši šai precei. Tādēļ būtiski brilles iegādāties tieši oftalmoloģijas salonos, nevis lielveikalu briļļu stendā vai pasūtīt tās internetā no veikaliem, kuriem nav nekāda sakara ar oftalmoloģiju, ja vien nevēlies riskam pakļaut savu redzi.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...