Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

5 zāļu tējas maza bērna mieram un veselībai

Bērns dzer tēju, Photo by Yan Krukov from Pexels

Bērns dzer tēju, Photo by Yan Krukov from Pexels

Bērniem gadās nemierīgākas dienas, kad niķojas un gāzējas puncis, niez āda vai visādi citādi iemesli, kas nedod bērnam mieru un traucē arī iemigt. Protams, bez liekas vajadzības mazuli ar zālēm nebarosim. Atvieglot bērnam vēdera pūšanos, ādas niezi un citas veselības nebūšanas, kas viņam nedod mieru, var ar zāļu tējām.

Kumelītes

Kumelītes ir tēja, kas jātur mājās visām māmiņām. Šis brīnumainais ārstniecības augs noder gan iekšķīgai, gan ārīgai lietošanai. Kumelītēm ir antiseptiska un dezinficējoša iedarbība. Kumelīšu peldes mazuli ne tikai nomierina, bet arī paātrina iekaisumu sadzīšanu. Ar kumelītēm var pat pavisam mazam bērnam mazgāt iekaisušas actiņas un, protams, iekaisušu dupsi un krokas. Pēc kumelīšu vannas bērniņš arī kļūst mierīgāks un tam ir labāks miegs.

Kumelīšu tējai arī ir nomierinošs efekts, turklāt tai ir spazmu samazinoša iedarbība. Kumelīšu tēja atvieglo kolikas un samazina vēdersāpes. To lieto arī iesnu un iekaisuša kakla gadījumos. Nākas gan atcerēties, ka gluži kā ar visām tējām – jo mazāks bērns, jo vājāka tēja jāgatavo.

Ķimenes, arī fenhelis

Ķimenēm un fenhelim ir ļoti līdzīga iedarbība, varētu teikt, ka pat vienāda. Gan fenheļa, gan ķimeņu tēju pirmkārt lieto ar krūti barojošas māmiņas, lai veicinātu piena ražošanos. Un tās ir patiešām efektīvas! Turklāt šo abu augu aktīvās vielas labvēlīgi ietekmē bērna gremošanas sistēmu, samazina kolikas, vēdera pūšanos, spazmas.

Trejdaivu sunītis

Trejdaivu sunīša lakstu tēja jeb novārījums lieliski noder peldēm, ja bērnam ir alerģiski izsitumi. Atvieglot ādas niezi un veicināt izsitumu sadzīšanu palīdz peldes ar trejdaivu sunīša tēju.

Trejdaivu sunīša novārījums arī labi noder piena kreves mīkstināšanai, mazgājot zīdaiņu galvas.

Liepziedi

Liepziedu tēja nomierina, samazina hiperaktivitāti. Pavisam mazus bērnus var peldināt liepziedu tējas ūdenī, arī tad bērniņi nomierinās. Liepziedi arī ļoti labi palīdz saaukstēšanās gadījumos, samazina temperatūru.

Atceries!

  • Ja mazulis vēl ēd mātes pienu, tad tējas var dzert māmiņa. Tēju aktīvās vielas, kas palīdzēs mazulim, nokļūst mātes pienā.
  • Tīrā veidā pavisam maziem bērniem drīkst dot tikai ļoti minimālos daudzumos, pirms tam precizējot devas ar ārstu! Tīrā veidā var dot tējas bērniem nav ieteicams agrāk par 3 gadu vecumu, bet ja ir nepieciešamība pēc tām agrākā vecumā, aprunājies ar dakteri.
  • Labākais padzēriens vienmēr ir un paliek tīrs ūdens! Tējas jādod tikai, saskaņojot ar ārstu.

Lasi arī:

  • Augi tējā, kas nomierina, stimulē un spēcina
  • Zāļu tējas veselībai, miesai un garam
  • Kā pareizi mazgāt mazuļa intīmo zonu - skaidro pediatre

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...