Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

6 iemesli, kāpēc istabas augiem dzeltē lapas

Istabas augs ar dzeltējošām lapām, foto - Pinterest

Istabas augs ar dzeltējošām lapām, foto - Pinterest

Ja pamani, ka Tavam istabas augam sāk dzeltēt lapas, to noteikti nevajadzētu ielaist, bet saprast, ka pie vainas lapu dzeltēšanai, lai kaiti varētu novērst laicīgi. Lūk, 6 emesli, kāpēc istabas augiem dzeltē lapas!

Augs ir pārlaistīts vai tieši pretēji - izkaltis

Biežākais no iemesliem, kādēļ augi zaudē savu krāsu, ir tieši nepareiza laistīšana. To var noteikt, pataustot augsni – ja tā ir izkaltusi un cieta, augu steidzami jāaplaista, bet, ja ilgstoši mitra, tad vajag samazināt auga laistīšanas biežumu un ūdens daudzumu, kā arī pārtraukt kādu brīdi laistīt augu, līdz zeme izžuvusi. Otrs veids, kā pārbaudīt augsnes mitrumu, ir ar tam paredzētiem rīkiem, kurus var iegādāties veikalu plauktos dārzniecības nodaļās.

Augos iemājojuši kaitēkļi

Nereti augu lapu dzeltēšanai pie vainas ir dažādi kaitēkļi. Par to esamību vai neesamību jāpārliecinās, rūpīgi izpētot auga lapas gan no virspuses, gan apakšpuses. Ja mani sīkas koduma vietas, zirnekļu tīkliem līdzīgus pavedienus vai baltas pūciņas uz augiem, visticamākais, kaut kur noslēpušies auga kaitēkļi. Pat, ja pašus kaitēkļus nemani, bet ir manāmas tikai pazīmes par to klātbūtni, profilakses pēc vari apstrādāt auga lapas ar ziepjūdeni vai spirtu.

Nepiemērots daudzums saules gaismas

Arī saule, gluži kā ūdens, var būt gan par maz, gan par daudz. Der papētīt, vai konkrētais augs dabiski aug stipri saulainā vietā vai labāk tomēr mīl ēnu. Iespējams, ka ja tas ir “ēnas augs”, tad pārlieku liela un spilgta saule var to apdedzināt, bet saules trūkums augiem, kuriem nepieciešams liels apgaismojums, arī var izraisīt lapu dzeltēšanu.

Augs nosalis vai ticis caurvējā

Gluži kā cilvēka organismam, arī augam netīk nosalt un būt caurvējā, pretējā gadījumā tas var saslimt. Ar dzeltējošām lapām tropu augi var ziņot, ka tiem ir par aukstu. Pārbaudi, vai augs nav novietots vietā, kur regulāri pūš, piemēram, atverot logu vai no gaisa kondicioniera.

Augam trūkst barības vielas

Lai augs pilnvērtīgi un bagāti augtu un ziedētu, tam nepieciešamas barības vielas. Tomēr, mēslojot augsni, neaizmirsti, ka par daudz arī būs par skādi. Seko līdzi atbilstošam un piemērotam mēslojuma daudzumam, kā arī mēslošanas biežumam.

Nepareiza augsne

Ne par velti augsnes veikalos iegādājamas vairākos veidos. Katram augam piemērota sava veida augsne. Nepareiza augsnes izvēle var vainagoties ar auga nīkuļošanu un bojāeju, tādēļ pārliecinies, ka kaktusi aug sukulentiem piemērotā augsnē, bet citas puķes – tām atbilstošā augsnē.

Citi vērtīgi augu raksti:

Kā kopt istabas augus ziemā?

Kā atbrīvoties no pūkainajām bruņutīm?

Naudas koks – pavairo naudu vai ārstē?

Aptieka uz palodzes – 5 ārstnieciskie istabas augi, kuri noder vienmēr!

Ķiplokūdens orhidejām – lai zied griezdamās!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...