Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

6 pazīmes, kas var liecināt par kaula lūzumu vai izmežģījumu

Lūzums, Victoria_Borodinova

Lūzums, Victoria_Borodinova

Pat neticēsi, bet bieži vien cilvēks pat nenojauš, ka ir salauzis kaulu, iedomājas, ka tas ir vien sasitums vai izmežģījums, un turpina dzīvot tālāk, gaidot, kad tas vienkārši pāries. Diemžēl lauzts kauls, kas netiek pareizi ārstēts bieži vien saaug nepareizi, kā rezultātā tas deformējas, bet tālāk sekas jau var būt ilgstoši nopietnas. Tādēļ vienmēr ir ērts atcerēties, kas var liecināt par kaula lūzumu.

Zilumi un ādas krāsas maiņa

Viena no pirmajām kaula lūzuma pazīmēm ir zilumi un ādas krāsas maiņa, kas rodas tādēļ, ka asinis izplūst no kapilāriem zonā ar bojātiem audiem. Zilumi un ādas krāsas maiņa var rasties arī tad, ja no lauzta kaula izplūst asinis.

Protams, arī mazi sasitumi rada zilumus un nelielas sāpes, tomēr, ja ir liels zilums, tas liecina par dziļu bojājumu – dažreiz līdz kaulam.

Pietūkums

Kad kauls lūst, vieta ap to parasti sāk uzbriest. Tas ir saistīts ar šķidrumu un asins noplūdi muskuļos, ādā un taukos. Lūzuma gadījumā pietūkuma vieta kļūst sāpīga un tai ir grūti pieskarties.

Izmežģījumi

Nav nekas neparasts, ka pēc ortopēdiskas traumas kauls un locītava kļūst nepareizi novietotas. Tas var notikt visās locījuma vietas – gan ceļos, plecos, kājās, elkoņos utt. Lai arī izmežģījumi nav gluži lūzumi, kaulu dislokācijas var būt sliktākas nekā lūzumi. Tas ir tāpēc, ka lauztie kauli parasti paliek pareizajā vietā. Tomēr, ja ir iesaistīta dislokācija, tā var izraisīt cīpslu un saišu plīsumu.

Krakšķēšana

Krakšķēšana izklausās draudīgi, un tā arī ir. Ja dzirdi tādu kā berzēšanās sajūtu, krakšķēšanu, skrabēšanu zem ādas, iespējams, ka kaulu gabaliņi berzējas viens pret otru.

Deformācija

Lūk, nopietna pazīme – deformācija. Tas ir skaidrs rādītājs, ka kaut kas ir nogājis greizi, piemēram, ja kāja vai roka noliecas tādā leņķī, kādā tas nav paredzēts. Ja tas notiek, visdrīzāk, ka kauls ir nevietā un ir jākoriģē. Dažos gadījumos iespējams pat redzēt, ka kauls izspiežas no ādas. Tas nozīmē, ka kauls ir lauzts vai izmežģīts.

Funkciju zudums

Vai kādreiz bērnībā esi savainojis roku un kāds pieaugušais lūdz to pakustināt? Tas ir tāpēc, ka lauzti kauli zaudē savu funkciju. Tātad, ja nevari pakustināt roku, tas var liecināt par lūzumu. Ja traumētā ķermeņa daļa kustas, bet tiek izjustas lielas sāpes, tas var būt cita veida ievainojums vai spēcīgs sasitums, vai arī līdz galam nesalūzis kauls (plaisa).

Protams, ka jebkuru traumu situācijās vienmēr vērts griezties pie ārsta – traumatologa. Savukārt, ja izlgstoši izjūti sāpes jebkurā ķermeņa daļā, bet esi pārliecināts, ka tas nav dēļ lūzuma, vērsies pie sāpju ārsta – algologa vai sava ģimenes ārsta, kas meklēs sāpju cēloni. Tāpat pie ģimenes ārsta jāgriežas arī, ja mani citas neparastas pazīmes.

Neatliekamās medicīnas palīdzību steidzami jāmeklē, ja jebkura ķermeņa vieta pēkšņi maina krāsu bez iemesla; rodas spēcīgas sāpes galvā, krūtīs; rodas pēkšņs jebkura ķermeņa locekļa pietūkums, piemēram, pēkšņi uztūkst viena kāja vai rodas pēkšņi zilumi bez iemesla krūšu rajonā, vai rodas citas pēkšņas pazīmes!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...