Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

6 vērtīgas prasmes, ko bērni iegūst no videospēlēm

Photo by JESHOOTS.COM on Unsplash

Photo by JESHOOTS.COM on Unsplash

Aizvien biežāk bērni pavada laiku pie dažādām video spēlītēm, turklāt vecums, kādā bērn sāk spēlēt video spēlītes arvien paliek jaunāks un jaunāks. Vecākiem ierasts domāt, ka sēdēšana pie televizora ar spēļu konsoli rokās un aktīva dzīvošana līdzi video spēlēm bērniem dara tikai sliktu. Tomēr velns nav tik melns kā mālē – arī no virtuālām kaujām un uzvarām bērni var iegūt prasmes un zināšanas, kas noderēs reālajā dzīvē!

1. Videospēles iemāca bērniem problēmu risināšanas prasmes

Atbilžu meklēšana, plānošana, stratēģijas izstrādāšana, rīkošanās atbilstoši norādēm, lai sasniegtu rezultātu – to visu bērni apgūst spēles laikā.

2. Videospēles ļauj socializēties

Bērni, atšķirībā no pieaugušajiem, spēlējoties veido kontaktu arī ar pārējiem – vai tas būtu aicinot draugus ciemos un spēlējot kopā, vai arī spēlējot onlainā un komunicējot virtuāli. Galu galā – arī vecāki var pievienoties spēlei un tādā veidā pavadīt vairāk laika ar bērniem.

3. Videospēles attīsta veselīgu sacensību garu

Īpaši zēniem ir svarīgi just konkurenci un apliecināt sevi, pārspējot pretiniekus. Videospēles ļauj šīs emocijas izbaudīt.

4. Videospēles iedvesmo uz sportošanu

Lai cik paradoksāli tas nešķistu, redzot varoņus ekrānā sasniedzot labu rezultātu kādā sporta veidā, bērni jūt vēlmi izmēģināt to pašu reālajā dzīvē. Galvenais ir atbalstīt savu atvasi un paskaidrot, ka izcilu rezultātu dzīvē varēs sasniegt ar regulāriem treniņiem un neatlaidību.

5. Videospēles attīsta radošumu

Piemēram, populārās spēles Minecraft radošais būvniecības režīms ļauj bērnam pašam izplānot kādu celtni būvēt un ļauties fantāzijas lidojumam.

6. Videospēles attīsta iemaņas paskaidrot un mācīt

Par ko geimeri runā savā starpā? Par to, kā sasniegt jaunu līmeni video spēlē un kas tieši bija jāizdara, lai to paveiktu. Tieši tādā veidā tiek noslīpēta spēja nodot zināšanas, kas ir pamats veiksmīgai komunikācijai jebkurā nozarē. Jo, galu galā, vadītājs, kurš nemāk paskaidrot, kas tieši jādara, ir daudzu padoto lielākais murgs. Iespējams, ja viņš bērnībā būtu spēlējis video spēles, ar viņu būtu vieglāk saprasties.

Vērts atcerēties gan, ka vecākiem būtu jāseko līdzi saturam, ko bērns skatās un spēlē viedierīcēs, turklāt, pat ja spēlītes saturs nenodara tik lielu postu, kā vecāki iedomājušies, laiks, kas tiek pavadīts pie ekrāniem var krietni ietekmēt bērnu redzi!

Atceries arī to, ka nekas nav labāks par aktivitātēm svaigā gaisā! Un, ja vien ir iespējams, pavadi ar bērniem laiku aktīvi un maksimāli ārpus ekrāniem! Idejas, kur pavadīt aktīvu atpūtu svaigā gaisā meklē, piesekojot Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Lasi arī:

Kā iemācīt bērnam spēlēt šahu?

Vecās, labās spēles ar bērniem, ko var spēlēt istabā

Treniņš bērniem mājas apstākļos

Attīstošas spēles bērniem vecumā no 1-3 gadiem VIDEO

Pagatavo gļotas jeb slime kopā ar bērniem mājās VIDEO

Photo by JESHOOTS.COM on Unsplash

Photo by JESHOOTS.COM on Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas