Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

7 gudri ziemas auto kopšanas triki

Auto ziema, Photo by Chris Peeters from Pexels

Auto ziema, Photo by Chris Peeters from Pexels

Ziema autovadītājiem parasti ne visai patīk, jo tā nāk komplektā ar aizsalušiem logiem, sasalušu automašīnas slēdzeni, aizsalušiem sānu spoguļiem, svīstošiem logiem un aizsalušiem lukturiem. Arī sasalušas auto durvis ziemā nav nekāds pārsteigums. Lūk, esam sagatavojuši dažus vienkāršus auto kopšanas padomus, kas palīdzēs tikt galā ar ziemas sindromu tavam auto.

Aizsaluši mašīnas logi

  • Aizsaluši un apledojuši logi ziemā ir ikdiena. Viens no veidiem, kā ātri tos notīrīt – sajauc etiķi ar ūdeni apmēram 3:1 proporcijā un izmidzini to uz logiem.
  • Vēl viena metode - Smidzināšanas pudelē sajauciet šādas sastāvdaļas: alkoholu, ūdeni un pilienu trauku mazgāšanas līdzekļa. Pēc tam uzsmidzini to uz logiem un ledus ātri pazudīs.
  • Lai logi neaizsaltu, vari tiem pa nakti uzklāt segu. Vai arī novietot auto tuvu pie ēkas.
  • Nekādā gadījumā nemēģini liet uz logiem karstu ūdeni!

Sasalusi slēdzene

Ja automašīnai ir sasalusi slēdzene, viens no vienkāršākajiem veidiem, kā to atrisināt, ir parastā roku dezinfekcijas līdzekļa izmantošana. Tajā esošais spirts noņems ledu un ļaus atslēgt automašīnu. Vienkārši iepilini dažus pilienus atslēgas caurumā – tas darbojas maģiski!

Aizsalušas auto durvis

Vispirms jau jāsāk ar lietu, ko nekādā gadījumā nevajadzētu darīt: nekad strauji nevelc aiz sasalušo automašīnas durvju roktura. Tu vari salauzt rokturi un gumijas blīves.

Tā vietā mēģini atspiest durvis, vislabāk, ja vari to izdarīt no iekšpuses (ja vien ir iespējams iekāpt automašīnā pa citām durvīm). Spēcīgs spiediens var salauzt ledu. Vari mēģināt tās atkasīt ar stingru plastmasas priekšmetu, bet nekādā gadījumā metālu – tas var spēcīgi sabojāt auto krāsu. Lai izkausētu ledu, var uzliet siltu ūdeni uz gumijas blīvēm, bet pēc durvju atvēršanas noteikti gumijas ar dvieli noslauki sausas. Tomēr jāatceras, ka šī nav pati labākā metode, jo termiskais šoks var sabojāt automašīnu.

Noderēt var arī atledotājs, ja esi to laikus jau iegādājies. Tāpat ideāli, ja tavam auto ir tālvadības starteris – tādā gadījumā tu vari ro iestartēt un uzsildīt līdz durvis atkūst.

Aizsvīduši logi

Ja automašīnai aizsvīst logi, tad vispirms jau ir svarīgi saprast cēloni, kādēļ tā notiek. Kādēļ automašīnai aizsvīst logi un kā to novērst, esam rakstījuši jau iepriekš. Rakstā uzskaitīti arī vairāki paņēmieni, kā novērst kondensāta veidošanos. Papildus šoreiz varam ieteikt izmēģināt vēl vienu paņēmieni, kas varbūt liksies gluži neordinārs. Tu vari zem auto sēdekļa glabāt auduma maisiņu ar kaķu smiltis – tā palīdzēs uzsūkt mitrumu un izvairīties no kondensāta rašanās.

Aizsaluši sānu spoguļi

Lai izvairītos no sānu spoguļu apledojuma, tos var uz nakti pārklāt ar plastmasas maisiņiem, kas piestiprināti ar gumijām. Nākamajā dienā noņemot plastmasas maisiņus, Tu redzēsi, ka uz spoguļiem nav ledus, un tie nebūs jātīra!

Aizsaluši miglas lukturi

Vispirms rūpīgi notīri lukturus un ļauj tiem nožūt. Pēc tam uzklāj plānu vaska slānīti. Tas novērsīs sniega un mitruma uzkrāšanos uz “gaismām”, turklāt šī aizsardzība ilgs vairākas nedēļas.

Automašīna iestigusi sniegā

Ja vien auto nav ieputināts līdz logiem, tiksi galā bez palīdzības. Turi ziemas sezonā pāris maisiņu ar kaķu pakaišiem. Ja apledojuma dēļ nevari izkustēties no vietas, pamet mazliet pakaišu zem riepām un tu ātri atrisināsi šo situāciju. Vari izmantot arī grīdas paklājiņus.

Izlasi arī:

Sausā automašīnas mazgāšana - lieliska alternatīva ziemas laikā

Situācijas, kad nepieciešams autoevakuators

Kāpēc akumulators ziemā negriež?

5 veidi, kā atbrīvot iestigušu automašīnu

Sasalis vējstiklu šķidrums - ko darīt?

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...