Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Aizdomas par dzemdes kakla vēzi? Veic kolposkopiju pie ginekologa!

QUARTUS

QUARTUS

Citādāka ārstu prakse “QUARTUS” atgādina visām sievietēm – atklājot dzemdes kakla priekšvēža izmaiņas vai vēzi agrīnā stadijā, to ir iespējams pilnībā izārstēt.

Dzemdes kakla vēzis ir viens no biežāk sastopamajiem ļaundabīgajiem audzējiem sievietēm vecumā līdz 50 gadiem. Tā ir arī viena no retajām onkoloģiskām saslimšanām, kurai ir zināms iemesls, kas to izraisa. 2008. gada profesors Harald zur Hausen saņēma Nobela prēmija par atklājumu, ka cilvēka papilomas vīruss (CPV) jeb HPV (angliski human papiloma virus) izraisa dzemdes kakla vēzi.

Tomēr sievietēm nevajadzētu satraukties pirms laika, jo ir iespēja savlaicīgi diagnosticēt izmaiņas vēl priekšvēža izmaiņu līmeni,kad sievietei vēl nav nekādu sūdzību un pilnībā tas izārstēt. Katras sevi mīlošas sievietes pienākums ir veikt regulāras pārbaudes pie ginekologa, kad profilaktiskās apskates laikā no dzemdes kakla gļotādas tiek ņemta citoloģijas uztriepe. Ja dzemdes kakla vēža skrīninga analīzes jeb citoloģiskās uztriepes uzrāda aizdomas par dzemdes kakla gļotādas šūnu izmaiņām, padziļinātai izmeklēšanai ir nepieciešams veikt kolposkopiju.

Kolposkopija ir dzemdes kakla, maksts un vulvas izmeklēšana pietiekošā palielinājumā un apgaismojumā, izmantojot binokulāru mikroskopu Izmeklēšanas laikā tiek pieņemts lēmums,vai būs nepieciešama ārstēšana.

Izmeklējuma laikā kolposkops atrodas apmērām 20-28cm no Jums un netiek ievadīts makstī, kā arī nepieskaras Jūsu ķermenim. Vairums sieviešu atzīmē, ka kolposkopija ir nesāpīga, bet atsevišķos gadījumos tā ir nedaudz nepatīkama. Ja izmeklējot tiek atrasti apvidi ar izmaiņām, tad tiek veikta biopsija – padziļināta analīze, kad tiek paņemts mazs audu gabaliņš no dzemdes kakla virsmas un nosūtīts uz laboratoriju lai noskaidrotu vai ir priekšvēža izmaiņas.

Pirms kolposkopijas izmeklējuma ieteicams ievērot dažus nosacījumus:

  • ·48 stundas pirms izmeklējuma nelietot nekādus vaginālus medikamentus – svecītes, krēmus u.c.
  • procedūra parasti netiek veikta mēnešreižu laikā;

“QUARTUS” ir pieejama izmeklēšana ar kolposkopijas metodi, ko veic pieredzējusi speciāliste-eksperte, Dr. Irina Jermakova, Latvijas Kolposkopijas biedrības prezidente. Apmācību kolposkopijai izgājusi Lielbritānijā un ieguvusi Lielbritānijas kolposkopijas un dzemdes kakla patoloģijas asociācijas sertifikātu .
Dr.Jermakova darbojas zinātņu sfērā un klīniskajā praksē, kas saistīta ar dzimumceļu priekšvēža saslimšanu agrīnas diagnostikas un ārstēšanas iespēju uzlabošanu.Dr. Jermakova arī veic speciālistu apmācību kolposkopijas metodē starptautiskā un vietējā mērogā.