Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Aprīlis – rožu apgriešanas laiks!

Rozes, Photo by Henrique Ferreira on Unsplash

Rozes, Photo by Henrique Ferreira on Unsplash

Pareizā laikā apgrieztas rozes zied daudz krāšņāk un slimo daudz mazāk. Un īstais rožu apgriešanas laiks ir tieši aprīļa sākums!

Kāpēc nepieciešams apgriezt rozes?

Visu veco un slimo rožu zaru apgriešana veicina jauno dzinumu veidošanos, dekoratīva izskata pilnveidību, aug vairāk ziedu. Rožu apgriešana veicina gaisa piekļuvi augam, kas novērš dažādu augu infekciju un sēnīšu rašanos.

Kā pareizi griezt rozes?

Griezums jāveic ar asām augu griešanai piemērotām šķērēm puscentimetru tieši virs sānu pumpura tādā virzienā, kādā ir vēlme, lai veidojas jaunais dzinums. Grizuma leņķim jābūt 45 grādiem. Parasti griež uz āru, lai veidotos kuplums. Ja griezums tiks veikts virs pumpura, kas ir vērsts uz iekšpusi, attīstīsies vāji centrāli dzinumi. Savukārt, ja griezums būs pārāk tuvu pumpuram, dzinums var neattīstīties, bet pārāk tālu veikts griezums veicinās zara nokalšanu. Griezumam jābūt tīram. Ja griezuma vietā paliek netīrumi, tas var veicināt sēnīšu un infekciju attīstību, jāveic jauns griezums zemāk.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...