Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ar ausu sāpēm nav jāsadzīvo - palīdzēt var homeopātija

Bērns, Photo by Anastasiya Gepp from Pexels

Regulāras ausu sāpes bērniem pēc gada vecuma ir viena no biežākajām sūdzībām, kad vecāki meklē ārsta homeopāta palīdzību. „Ir izmēģinātas visas iespējamās zāles, dzerti neskaitāmi antibiotiku kursi, taču bērns turpina slimot. Homeopātija ārstē saudzīgi, ar dabiskiem preparātiem stimulējot organisma paša spējas atveseļoties. Jo agrāk to uzsāk, jo labāki ir ārstēšanas rezultāti,” stāsta ārste homeopāte Anna Kaļķe.

Slimo ļoti daudzi

Ausu sāpes ir ļoti mokošas un grūti paciešamas, īpaši maziem bērniem. Statistika liecina, ka līdz trīs gadu vecumam trīs ceturtdaļas bērnu vismaz vienu reizi izslimo akūtu vidusauss iekaisumu, bet vairāk nekā trešdaļai bērnu šī infekcija mēdz atkārtoties. Savukārt līdz septiņu gadu vecumam akūts vidusauss iekaisums piemeklē pat 90% bērnu.

Diemžēl šādi stāsti ir ārstu homeopātu ikdiena. „Ja bērns daudz slimo, vecāki līdz apnikumam dzird ārstu ieteikumus stiprināt bērna imunitāti, bet, kā to darīt, neviens īsti nepasaka. Ģimenes ārsti, labu gribot, bieži iesaka kādu parastā aptiekā nopērkamu dabas preparātu imunitātes celšanai, kas noteikti nekaitēs, bet diemžēl gaidītā imunitātes uzlabošanās izpaliks,” stāsta A.Kaļķe.

Homeopāts ir ārsts, kas veic ļoti niansētu bērna kopējā veselības stāvokļa izvērtējumu un piemeklē individuālus preparātus, kas šo imunitāti tiešām nostiprina. Tā rezultātā organisms sakārtojas un mokošie slimības simptomi izzūd, skaidro A.Kaļķe.

Katram bērnam savs preparāts

Visi zina, ka stipra imunitāte ir laba, jo palīdz neslimot. Medicīniski runājot, tā ir organisma sistēmu dinamisks līdzsvara stāvoklis, kas spēj stāvēt pretī ārējiem kairinājumiem. Šo līdzsvaru ietekmē pilnīgi viss – vai un kā bērns ēd, kāds ir viņa dienas režīms, miegs, ķermeņa uzbūve un daudzi citi faktori, ko homeopāts rūpīgi izvērtē. Līdz ar to katram bērnam tiek nozīmēts savs preparāts imunitātes stiprināšanai. Piemēram, bērniem, kas slikti reaģē uz mitru, vēsu laiku, laika maiņām, piemērots būs viens preparāts, smalkiem, sīkiem, kautrīgiem bērniem ar palielinātiem limfmezgliem - cits, bet apaļīgiem, ar „pūkainiem” vaigiem un daudziem sīkiem limfmezgliem – atkal kas cits, utt.

Homeopātu pacienti reti saaukstējas

Gan ārsti homeopāti, gan viņu pacienti ir pārliecinājušies, ka cilvēki, kas ārstējas ar homeopātiju, ļoti reti slimo ar saaukstēšanās slimībām. Bērnudārzā plosās viens vīruss pēc otra, bet bērns neslimo. „ Tā nav nekāda mistika vai brīnumlīdzeklis. Homeopātiskie preparāti līdzsvaro un noregulē organisma iekšējo vidi, palīdz to uzturēt stabilā stāvoklī, kas neļauj attīstīties slimībām. Ja mandeles, aizdegune ir kārtībā, nav hronisku iesnu, infekcijai nav, kur „uzķerties” un attīstīties - tad kāpēc lai bērns slimotu? Protams, viņš var pakrekstēt vai pašņaukāties, jo katrs bērns kolektīvā atnāk ar savu mikrofloru, ar ko bērni neizbēgami apmainās. Taču infekcija vai vīruss neattīstās smagā formā un viegli pāriet,” stāsta A.Kaļķe.

Ieteicama dabiskā rūdīšanās

Līdztekus homeopāta vīzītēm ikvienam bērnam ļoti ieteicama ir norūdīšanās. To jādara laikā, kad bērns ir pilnīgi vesels, vislabāk vasarā. Bērniem tik ierastā spēja stundām plunčāties pa ledainu ūdeni, cepināties saulē un atkal skriet atvēsināties, izrādās, no medicīniskā viedokļa ir ļoti efektīvs veids, kā stimulēt endokrīno sistēmu un uzlabot veselību. Jau slavenais vācu ārsts fizioterapeits Kneips 19.gs beigās atklāja, ka auksta ūdens kontrastprocedūras lieliski stimulē virsnieres, kā rezultātā organismā pastiprināti izdalās pretiekaisuma hormoni un vairojas pretestība slimībām. Šādas procedūras ieteicamas ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem pēc 30-35 gadu vecuma, kad virsnieru darbība sāk palēlināties. Protams, nav sevi jāspīdzina – kontrastdušu intensitāte jākāpina pamazām, sākot ar siltāku un pamazām pārejot uz aukstāku ūdeni.

Par homeopātiju

• Homeopātijas galvenais princips ir „līdzīgs ārstē līdzīgu”. Tas nozīmē to, ka vielas, kas lielās devās izraisa kādus simptomus, mazās devās tos ārstē. Līdz ar to zāļu devas var būt ļoti nelielas.

• Homeopātijas aizsākumi meklējami 1796.gadā, kad pasaulei to pirmo reizi piedāvāja vācu ārsts J.F. Zamuēls Hanemans. Homeopātiskā aptieka Rīgā pastāv jau kopš 1833.gada, un liela daļa preparātu tiek ražota uz vietas.

• Homeopātiskajām zālēm nav blakņu un tās var droši lietot ikviens – gan zīdaiņi un mazi bērni, gan grūtnieces un veci cilvēki.

• Atsevišķos gadījumos ārstēšanās sākumā, iespējams slimības paasinājums, kas parasti ātri pāriet - tā ir laba zīme, jo apliecina, ka zāļu izvēle bijusi pareiza.

Ja veselības problēmas ir nelielas, piemēram, gadījies saaukstēties, ikviens var droši doties uz Homeopātisko aptieku un izvēlēties līdzekļus pašsajūtas uzlabošanai. Jo ātrāk tiek sākta ārstēšana, jo labāks sagaidāms rezultāts. Taču, ja slimība ir nopietnāka, noteikti ir nepieciešama ārsta homeopāta konsultācija. Nopietnu diagnožu gadījumos var tikt ieteikti vairāki homeopātiskie preparāti ar dažādu lietošanas ilgumu, kā arī sniegta informācija, ko darīt, kad stāvoklis uzlabojas, vai, gluži otrādi, pasliktinās, – visas šīs nianses var pārzināt tikai ārsts homeopāts. Tāpēc pirms zāļu lietošanas ieteicams konsultēties ar ārstu homeopātu.

Kur meklēt homeopātiskās zāles?

• Visus homeopātiskos līdzekļus var iegādāties Homeopātiskajā aptiekā. Rīgā tādas ir divas – Lāčplēša ielā 7-2 un Biķernieku ielā 12. Te atrodamas arī dažādas zāļu tējas, uztura bagātinātāji, kosmētiskie līdzekļi no dabas vielām. Lielāko daļu zāļu gatavo aptiekā uz vietas, izmantojot roku darbu.
• Ārpus Rīgas homeopātiskās zāles var iegādāties aptiekās vairākās Latvijas pilsētās.


Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...