Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ar ko atšķiras dārgākas ziemas riepas?

Ziemas riepas, Image by Mikes-Photography from Pixabay

Ziemas riepas, Image by Mikes-Photography from Pixabay

Tuvojoties ziemai, tuvojas arī laiks domāt par vasaras riepu maiņu uz ziemas riepām. Tā kā tirgū ir ļoti plašs riepu piedāvājums, riepu izvēles process var šķist mulsinošs. Veikals riepas.lv piedāvā ziemas riepas no 17 EUR līdz pat 362 EUR. Kādas tad ir ziemas riepu atšķirības dažādās cenu kategorijās? Lasi tālāk, lai noskaidrotu nianses, kas nosaka ziemas riepu izcenojumu.

Riepu saķere

Viens no svarīgākajiem faktoriem ne tikai ziemas, bet arī vasaras un vissezonas riepām ir saķere. Tā nosaka riepas spēju pieķerties ceļa segumam un nesaslīdēt, veicot asas kustības.

Riepu saķere ir īpaši svarīga ziemā, kad ceļu klāj ledus un sniega kārta. Šādos ceļa apstākļos riepai izveidot saķeri ar ceļa segumu ir daudz grūtāk. Lai izvairītos no īpaši bīstamām situācijām var izvēlēties mīkstās ziemas riepas, kas tiek speciāli izgatavotas no mīkstāka gumijas maisījuma. Tās palīdz automobilim “ieķerties” ceļa segumā un līdz ar to izveidot labāku saķeri ar ceļu. Mīkstajām riepām ir arī vairāki tūkstoši sīku iegriezumu riepas protektorā, kas palīdz labākas saķeres izveidošanā.

Dārgākas ziemas riepas garantēs ne tikai labāku kvalitāti, bet arī krietni drošākus braucienus uz apledojušiem ceļiem, tā kā tām būs labāka saķere ar ceļu.

Riepu izturība

Nākamais rādītājs, kas nosaka riepas kvalitāti, un līdz ar to cenu, ir riepu izturība. Tā ir atkarīga no riepu ražošanā izmantotajiem materiāliem un tehnoloģijām. Viennozīmīgi, pērkot ziemas riepas, visi vēlas iegādāties ilgmūžīgas riepas, lai tās nenolietojas pārāk ātri. Iegādājoties izturīgas riepas, tās vairs nav jāmaina bieži, jo tās kalpos ilgāk. Tātad riepas par augstāku cenu nodrošinās lielāku izturību, kvalitāti un arī uzticību uz ilgāku laiku.

Rites pretestība

Rites pretestība ir enerģija, kas tiek patērēta riepas deformācijas un tās radītās berzes rezultātā, kas rodas, riepas un ceļa seguma saskarsmes momentā. Pilnībā novērst rites pretestību nav iespējams, to ir iespējams vienīgi samazināt.

Rites pretestība ir svarīgs faktors, ko ņemt vērā, izvēloties riepas, ja jums kā autovadītājam ir mērķis braukšanas laikā samazināt degvielas patēriņu. Izmantojot lētas ziemas riepas, palielināsies jūsu degvielas patēriņš, jo lētākām riepām būs lielāka rites pretestība. Savukārt dārgākām riepām tā būs mazāka, un līdz ar to degvielas patēriņš samazināsies. Šī teorija nestrādās, ja izvēlēsieties Skandināvijas tipa, mīkstā sastāva ziemas riepas. Šīm riepām degvielas ekonomijas rādītāji būs sliktāki, jo ir mīkstāks gumijas sastāvs, kas palīdz uz ledus, bet nepalīdz degvielas ekonomijai.

Trokšņu līmenis

Ziemas riepas brauciena laikā rada troksni, līdz ar to trokšņu līmenis arī ir svarīgs riepu rādītājs. Jo labāka riepu kvalitāte, jo mazāks trokšņu līmenis. Turpretim sliktākas kvalitātes vai lietotām riepām trokšņu līmenis būs krietni augstāks. Jāņem vērā arī tas, ka radžotām riepām tā jau ir augsts trokšņu līmenis.

Zīmols

Riepu cena ir atkarīga arī no zīmola, līdzīgi kā jebkurā citā tirgus nišā. Populārākie riepu zīmoli, kā piemēram, Michelin un Continental, būs dārgāki nekā neatpazīstami zīmoli. Šie zīmoli ir ieguldījuši daudz laika un darba, lai izveidotu savu reputāciju. Lai arī šie zīmoli piedāvā riepas par augstāku cenu, tā arī, tie piedāvā pārbaudītas vērtības un kvalitāti. Augstākās kvalitātes ziemas riepas par saprātīgām cenām no zīmoliem kā Michelin, Bridgestone, GoodYear vai Continental var iegādāties Riepas.lv.

Vai dārgākas riepas ir tā vērtas?

Atbilde uz šo jautājumu ir atkarīga no tā cik ļoti jums kā autovadītājam ir svarīga papildus drošība un komforts uz ceļa. Svarīgi ir arī pašam sev pajautāt cik vispār esat gatavs maksāt par jaunām riepām, ņemot vērā, ka katra vēlmēs un vajadzības ir atšķirīgas.

Bet tomēr augstāka ziemas riepu kvalitāte nāk roku rokā ar augstāku cenu.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...