Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ar ko jārēķinās, ja vēlies doties uz lielisko Tērvetes dabas parku?

Rūķis, Tērvetes dabas parks, foto 1188

Tērvetes dabas parks, viennozīmīgi ir viena no izcilākajām atpūtas vietām kopā ar bērniem. Lai arī tas ir ļoti iecienīts galamērķis tieši siltajā gada laikā, to noteikti var apmeklēt arī tagad! Tomēr, ņemot vērā valstī esošo situāciju un patreizējo gadalaiku, ir lietas, ar ko jārēķinās, ja vēlies doties uz Tērvetes dabas parku tuvākajā brīvajā laikā.

Ko redzēt Tērvetes dabas parkā?

Esam jau rakstījuši par lielisko Tērvetes dabas parku! Te tik tiešām ir ko redzēt! Šoreiz izvēlējāmies parku apciemot šajā, ierobežojumu laikā, jo tomēr atpūta dabā ir labākais laika pavadīšanas veids, pietam, ierobežojumu laikā arī vienīgais atļautais. Un it nemaz nenožēlojām savu izvēli! Lai arī nedaudz citādākām iespējām, atpūta te rodama joprojām, bērnu smiekli un labs noskaņojums nekur nav zudis.

Rūķu ciemā un rūķu pilsētā ir vieta, kur pazūd laiks. Tik ļoti maziem patīk te pētīt rūķu mājas un spriest par rūķu ikdienas dzīvi. Pieaugušie apbrīno Parka uzturētāju radošumu un apskates objektus, kas ir patiešām īsti mākslas darbi! Sēņu mežā bērni salīdzinās augumā ar sēnēm, un tie, kas te bijuši iepriekš un arī iepriekš nomērījuši savas mazās atvases, tiešām var piekrist teicienam “Bērni aug kā sēnes!”

Pasaku mežā iet pavisam jautri! Ataust atmiņā daudzas lasītas pasakas un bērni labprāt arī pēc šī parka apciemojuma noskatās un novērtē “Sprīdīti”, “Maiju un Paiju” un citas pasaku filmas, kas mūsdienu bērniem nav populāras, bet jau ar svaigu skatījumu un interesi. Un, protams, lasītākā pasaka pirms miega pēc šī parka apmeklējuma, ir tieši “Sprīdītis”.

Katru dienu līdz plkst. 17:00 apmeklētājiem ir atvērts skatu tornis, no kura paveras patiešām izcils, ainavisks skats! Ar īpašiem binokļiem iespējams pietuvināti aplūkot pavisam tālāko apkārtni. Pie skatu torņa arī iespējams iegādāties kādu našķi un suvenīrus.

Piemērots apģērbs!

Noteikti seko līdzi laikapstākļiem un rēķinies, ka dienās, kad ir lijis lietus, liela parka teritorija ir dubļos. Ja Tev ir gumijas zābaki, nekas nespēj traucēt baudīt prieku Tērvetes dabas parka takās. Patiesībā, bērni pat ļoti vēlas iziet tieši caur dziļāko dubļu peļķi. Pavisam jautri tas ir Zemes rūķu teritorijā, kur mazie dubļu bridēji paši iejūtas Zemes rūķu ādā un priecājas dubultā! Gumijas zābaki gan labi slīd vēl apledojušos kalniņos, tādēļ labāk iet vai nu centīgi mammām un tētiem pie rokas vai arī iet ceļa malā, kurā ledus ir nokusis. Vietās, kur nav lieli kalni, ledus prieks tiek baudīts ieskrējienā ar slidināšanos. Somā vērts ielikt arī lietus plēvi vai pie rokas “paķert” līdzi lietussargu.

Parūpējies par maltīti!

Šobrīd, valstī esošās situācijas dēļ, parka teritorijā esošā kafejnīca mūsu apmeklējuma laikā bija slēgta. Ir vērts painteresēties par tās darbību pirms brauciet ar savu ģimeni atpūsties. Toties blakus kafejnīcas ēkai deg iekurts uguns, pie kuras var sasildīt rokas, ja tās nosalušas. Ieraudzījām arī dažus zaru iesmiņus. Kāds bija cepis desas. Pavisam iespējams var ieturēt arī karstu desu pikniku, ja to iepriekš pajautā Tērvetes parka darbiniekiem.

Parka teritorijā ierīkotas vairākas piknika vietas, un līdzi paņemtais ēdiens pastaigas laikā ātri vien piepilda mazos, izsalkušos punčus. Ceļasomā noteikti noder termosā paņemts silts dzēriens, bet pie biļešu kases atrodas arī kafijas un tējas automāts, kur var iegādāties karstu dzērienu.

Ierobežojumi Tērvetes parka teritorijā

Diemžēl, Covid-19 skāris arī Tērvetes dabas parku. Telpas, tai skaitā liela daļa mājiņas, kurās rosīgi varēja darboties bērni vasarā, patreiz ir slēgtas, bet apskatāmas no ārpuses. Jārēķinās, ka arī lielais rotaļu laukums, gaisa takas un labirints ierobežojumu dēļ apmeklētājiem nav izmantojams. To pašu jāsaka arī par teritorijā esošo zoodārzu. Bānītis un riteņu noma arīdzan ir ierobežota, tādēļ, ja nevēlies pārvietoties ar kājām visu parka teritorijas daļu, kas patiešām ir milzīga, iesakām līdzi ņemt savus riteņus! Tomēr, nav ļaunuma bez labuma – krietni ietaupās laiks, nav jārēķinās ar nakšņošanas iespēju meklēšanu un izmaksām gan par pašu nakšņošanu, gan par papildus izklaides iespējām. Turklāt, parku izstaigāt var arī bez papildus pārvietošanās līdzekļiem un jautras spēles dabā tikai pārvietošanos veicina! Pietam, ja Tu zinātu, cik labs un patīkams miegs ir visiem pēc kārtīgas pastaigas! Tie vecāki, kuriem bērni mēdz ilgi vakarā dzīvoties, tiešām novērtēs pastaigu Tērvetes dabas parkā!

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...