Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ārste skaidro, kad uzsākt bērna piebarošanu ar gaļu

Ekrānuzņēmums, "STV"

Ekrānuzņēmums, "STV"

Televīzijas kanālā "STV Pirmā" radījumā “Māmiņu klubs”, trīnīšu Artūra, Aleksandra un Artjoma māmiņa dalās ar savu pieredzi mazuļu piebarošanā un stāsta, ka saviem bērniem gaļu iedevusi nogaršot 8 mēnešu vecumā, iesākumā truša, pēc tam vistas un tad jau liellopa gaļu. Trīnīši nogaršojuši arī tītara gaļu un cūkgaļu. Par to, kad un kā piebarot mazuļus ar gaļu, skaidro ģimenes ārste Dārta Geižāne.

“Ar krūti barotiem bērniņiem gaļu var sākt piedāvāt jau no 6 mēnešu vecuma, bet tiem mazuļiem, kuri pārtek no mākslīgā piena maisījuma, gaļu jau var piedāvāt no 4 mēnešu vecuma. Pusgada vecumā mazuļu organismā sāk izsīkt tās dzelzs rezerves, ar kurām viņš ir piedzimis,” raidījumā “Māmiņu klubs” skaidro Dārta Geižāne, atbildot uz jautājumu “Kāpēc tieši pusgads ir tas vecums, kad sākt piebarot bērnu ar gaļu”. Daktere piebilst, ka dažkārt ekskluzīvi, ar krūts pienu barotiem bērniem, ļauj uzsākt piebarošanu ar gaļu no 7, 8 mēnešu vecuma. Speciāliste iesaka izvēlēties liesu gaļu, uzsākot piebarot bērnu ar gaļu.

“Gaļu bērniņiem jāsāk dot tad, kad tie ir jau iepazīstināti ar dārzeņiem. Gaļu integrē jau pazīstamos dārzeņos tvaicētā, vārītā un sasmalcinātā veidā. Sākotnēji jāizvēlas pēc iespējas liesāku gaļu – trusi vai tītaru. Jāņem vērā arī, vai bērniņam ir kādas alerģijas. Ja ir alerģija pret piena produktiem, tad mazulim neizvēlas teļa un liellopa gaļu, savukārt, ja ir alerģija pret olām, jāizvairās no vistas gaļas. Ar tādu gaļu, kā jēru un pīli, var iepazīstināt no 2 gadu vecuma, savukārt liesāku cūkgaļu var dot nogaršot 10 – 12 mēnešu vecumā. Gaļa satur gana daudz dzelzi, lai mazulim, to piedāvājot, nodrošinātu pietiekamu dzelzs daudzumu bērna asinīs,” piemin daktere Geižāne, atgādinot, ka gaļu bērniņam jāgatavo bez papildus piedevām, sāls, taukvielām un garšvielām, lai ēdiens būtu pēc iespējas vienkāršāks, garlaicīgāks un pliekanāks. Vērtīgāka gaļa ir bio vidē audzēta, pēc iespējas pazīstamākiem un drošākiem audzētājiem, savukārt nekas traks nav, ja bērniņam dod jau gatavu mazuļiem paredzētu produkciju.

Lasi arī:

Kā ērti mainīt autiņbiksītes, kad mazulis kļuvis aktīvs?

Priekšlaikus dzimuši mazuļi - kā nodibināt emocionālo saiti?

Vai visiem zīdaiņiem nepieciešams fizioterapeits?

Kādā vecumā bērniem drīkst sākt dot D vitamīnu?

Ekrānuzņēmums, "STV"

Ekrānuzņēmums, "STV"

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas