Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Atpūta ar vēstures elpu – viena diena Baldonē

Ko redzēt Baldonē (1188 foto)

Vien nieka 33 kilometrus no Rīgas atrodas mazā pilsētiņa Baldone, kas tūristus un dabas baudītājus pārsteidz ar vēstures elpu. Tajā atrodamas liecības par laikiem, kad cilvēki brauca uz to uzlabot veselību. Baldones sanatorija padomju laikos bija slavens kūrorts, kurā bija pieejams sērūdeņraža un hlorīda minerālūdens, kā arī dūņu dziedniecība, tāpēc tā celtne bija iespaidīga un, kaut arī laika zobs ir darījis savu, arī tagad tā lepni slejas, atgādinot par laikiem, kad tā bija Baltijas jūras pērle, kur gadā apmetās līdz pat 6000 iedzīvotājiem. Ievērojot īpašu piesardzību, var pat ielūkoties tās iekšienē un novērtēt arhitektūras mākslas darbu, bet tālāk doties iziet kādu no Baldones dabas takām.

Baldones stāstu takas

Baldonei ir par ko tev pastāstīt, tāpēc apmeklētājiem tiek piedāvātas īsākas un garākas stāstu takas. Dodies pa lielo loku 20 km garumā, mazo loku, kas ir 8 km garš, Riekstukalna taku 10 km garumā vai Mercendarbes taku, kuras garums ir 8 km. Tās izved pa Baldones dabas un kultūrvēsturiskajām bagātībām - Mercendarbes muižu un aleju, Pirmā pasaules kara dzelzceļa fragmentiem, Baldones mežiem un parkiem. Pilsēta ir ļoti skaista, tāpēc noteikti ir vērts atvēlēt tai dienu un doties izbaudīt Latvijas skaisto dabu.

Smelies enerģiju arī šajās pasakainajās vietās:

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...