Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Atpūta ģimenēm ar bērniem – iepazīsti Latgali!

pixabay.com

Bērnudārzos un skolās izlaidumi ir godam nosvinēti, vecākiem radusies iespēja paņemt atvaļinājumu un ieplānot kopīgas, ģimeniskas aktivitātes. Ja šķiet, ka mūsdienās bērniem interesē tikai braucieni uz kūrortiem un spēlītes ierīcēs – jāizvēlas tādas nodarbes, kas ļaus satuvināties un iepazīt vienam otru labāk.

Bērniem patīk dzīvnieki, turklāt kontakts ar dzīvu radību ir ļoti nozīmīgs emocionālās inteliģences attīstīšanā. Ja mājās sava dzīvnieciņa nav, un pat ja ir - mini zoo "Rozīte" Rēzeknes novadā varēs satikt Austrālijas valabijus (ķenguru brālēnus), mandarīnpīles, Altajas vāveres, kā arī dažādus citus mīlīgus pundurdzīvniekus un eksotiskus putnus.

Vismaz uz brīdi pārvērsties par princesi – tas ir daudzu mazu un lielu meiteņu sapnis. Salons “Pelnrušķītes sapnis” Ludzā ir kā autonoma karaļvalsts ar vēsturiskiem tērpiem un teatralizētiem kostīmiem, troļļu mājas interaktīvo ekspozīciju, kurā dzīvo kupla troļļu ģimene, un pagājušā gadsimta fotolaboratoriju. Kur gan atrast labāku vietu oriģinālai fotosesijai?

Pilsētas duna nogurdina un tajā ir grūti citam citu sadzirdēt. Aizbraucot uz viesu māju “Svīres” Balvu novadā, varēs klausīties putnu, varžu un sienāžu radītajā mūzikā, pamakšķerēt kādā no pieciem dīķiem, parotaļāties laukumiņā un izvizināties ar katamarānu. Aktivitātes svaigā gaisā rosinās labāku apetīti un ļaus gulēt dziļākā miegā. Diez vai būs jāsūdzas, ka bērni negrib ēst vai laicīgi doties pie miera!

Kad smadzenēm ir tikusi dota pietiekami liela brīvības deva no pienākumiem un atbildības, tajās parādīsies vieta jaunām zināšanām un iemaņām. Līvānu stikla muzejā varēs iemēģināt roku stikla pūšanas un keramikas darbnīcās. Citējot Augustus Hare: “Gudra cilvēka intelekts ir kā stikls; tas uztver gaismu no debesīm un atstaro to.”

Kas gan ir brīvdienas bez dzīves mazajiem priekiem? Dzīvesgudri cilvēki cep maizi, sien sieru un dara alu. "Mežinieku mājās" Aglonā šajos labumos dalās arī ar ciemiņiem. Mierīgā un relaksējošā atmosfērā varēs degustēt uz ugunskura vārītu zupu, ieiet pirtī un izbaudīt masāžu, svinēt svētkus un doties ekskursijās pa dabas takām, izpētīt Senbaltu zīmes un Horoskopu takas.

Vai nav skaists plāns dzīves baudīšanai? Sapako visu ģimeni transportā un dodies pretī vasaras labākajam piedzīvojumam!