Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Burvīga brīvdiena Ventspilī, kas patiks visai ģimenei

Pixabay.com/

Ventspils ir brīnišķīgs īso brīvdienu galamērķis, jo tūristiem īpaši skaisti izbūvētās ieliņas, izklaides iespējas visām paaudzēm un jūras tuvums ļauj prātam atslābināties un rada enerģijas lādiņu, kas ikvienam ir tik ļoti nepieciešams. Sēdies automašīnā, un aidā! Vai nopērc autobusa biļetes un izbaudi ceļu! Pilsēta saviem viesiem piedāvā aizraujoši izzinošus piedzīcojumus gan vasaras, gan arīdzan ziemas, rudens un pavasara sezonā. Lūk, ko apskatīt un izbaudīt Ventspilī, neatkarīgi no gadalaika.

Ko apskatīt Ventspilī?

Interesantu apskates objektu Ventspilī netrūkst un katra no tām ir unikāla.

Ekskursiju droši var sākt ar slaveno Ventspils govju aplūkošanu. Kopumā pilsētā izvietotas 27 dažādu izmēru un krāsu gotiņas. 24 no šīm govīm ir dabiska izmēra, bet trīs no tām īpaši lielas - 4 metrus augstas un 7 metrus platas. Šeit noteikti jāuztaisa ģimenes foto sesija, lai radītās bildes dažādos gadalaikos un pēc vairākiem gadiem var salīdzināt.

Kad govis aplūkotas, var kārtīgi izstaigāties pa pilsētas Dienvidu molu, baudot svaigo jūras gaisu un lielisko skatu un vērojot, kā pludmalē plosās vējš. Starp citu, pilsētas apskati vari veikt arī ar velosipēdu. "Velo Bode" piedāvā velo nomas pakalpojumus visai ģimenei, lai brīvdienās paspēj redzēt pēc iespējas vairāk.

Vēstures cienītājiem (un ne tikai tiem), interesanta būs Livonijas ordeņa pils un Piejūras brīvdabas muzejs, savukārt romantikas cienītājus sajūsminās Ventspils Rātslaukums un Vecpilsēta.

Vasaras sezonā noteikti ir jāizbrauc ar kuģīti pa Ventas upi, lai paraudzītos uz pilsētu no ūdens, aizceļotu līdz Ventas grīvai un ieraudzītu Jūras vārtus. Tāpat vasarā izdarāmo lietu sarakstā noteikti jāiekļauj brauciens ar mazbānīti. Mazākajiem tas būs priekpilns piedzīvojums, bet gados vecākajiem ļaus gremdēties skaistās atmiņās par citiem, iepriekš veiktiem braucieniem pa šo meža ielokā skauto šaursliežu dzelzceļa maršrutu.

Noteikti ir vērts izgatavot arī savu patriotisko piespraudīti, ko piedāvā Amatu mājas darbnīcas. Te atradīsiet arī audējas un podniekus, kuri labprāt pastāstīs vairāk par savu arodu. Šī, starp citu, ir arī lieliska vieta pasākumiem un svinībām.

rnu enerģiju atraisīs rotaļu istaba Laimīgā pils. Mazie te pēc gara brauciena varēs izložņāties, izlēkāties un atgūt smaidu, neraugoties uz laika apstākļiem, tikai atceries vispirms piezvanīt, lai pārliecinātos par darba laiku. Starp citu – ikvienā ceļojumā, kurā piedalās bērni, ir jāplāno laiks ne tikai nopietnām ekskursijām, bet arī bērnu aktivitātēm, tādēļ šo ideju noteikti pieglabā.

Pēc ekskursijām, staigāšanas gar jūru un enerģijas izlikšanas jautrās aktivitātēs noteikti ir jāiestiprinās un Ventspilī dažādu kafejnīcu un restorānu netrūkst. Mūsu ģimene ir iecienījusi kafejnīcu "Mūsmājas", kas atrodas Puķu iela 33. Kafejnīca ‘’Mūsmājas’’ savulaik ieguvusi balvu, kā vieta, kur tiek ceptas visīstākās kūkas Ventspilī. Tad arī par šo vietu uzzinājām un kopš tā laika dodamies tur ikreiz, kad esam Ventspilī. Bērni ir sajūsmā par mini burgerīšiem, mammai savukārt labpatīk nobaudīt konditorejas izstrādājumus, kādēļ šī vieta ir slavena, savukārt ģimenes galva vienmēr uzslavē pasniegto lasi un stipro melno kafiju. Noteikti nobaudi arī speķa pīrādziņus. Tie šeit ir dievīgi!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...