Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Cenas tīreļa purva laipa un skatu tornis slēgts apmeklētājiem remonta dēļ

Cenas tīreļa purvs, 1188.lv

Cenas tīreļa purvs, 1188.lv

Turpinoties remontdarbiem Cenas tīreļa purva laipā un skatu tornī, dabas taka uz remonta laiku slēgta apmeklētājiem.

Kā informē Edgars Vaikulis, SIA "Rīgas meži" Valdes loceklis, takas apsaimniekotājs SIA "Rīgas meži" aicina uz populāro dabas objektu nedoties, lai netraucētu remontdarbu ātrāku norisi, kā arī neradītu nevēlamu antropogēno slodzi unikālajam dabas liegumam, patvaļīgi pārvietojoties pa purva teritoriju.

Kas jāpaveic?

Remonta darbu laikā paredzēts veikt tālā putnu vērošanas torņa bojāto balsta konstrukciju, augšējās platformas grīdas siju un margu nomaiņu. Bet pašai takai tiek demontēti un pilnībā nomainīti pirmie 400 metri.

Ja kādi iepriekš neparedzēti apstākļi neaizkavēs darbu norisi, remontu plānots pabeigt līdz jūnija beigām. Uz Rubeņu ceļa, uz Cielavu ceļa un pie laipas izvietoti informatīvi plakāti par dabas takas slēgšanu.

Par Cenas tīreli

Cenas tīrelis ir īpaši aizsargājama teritorija - dabas liegums un Natura 2000 teritorija. Tas atrodas aptuveni 30 km attālumā no Rīgas centra, Mārupes un Babītes novados. Cenas tīrelis ir izveidojies sauszemes pārpurvošanās rezultātā. Tajā ir vairāki mazi ezeri, lielākais no kuriem ir Skaista ezers. Purva dienvidrietumu daļā ir meža masīvs. Purvā notiek arī kūdras ieguve. Purvs sācis veidoties apmēram pirms 5000 gadiem.

Purva laipa tika atklāta 2007.gada jūnijā, bet skatu tornis 2013.gada vasarā. Pēc remonta pabeigšanas pa laipu atkal būs iespējams nonākt viskrāšņākajās purva vietās un takas galā - izremontētā, apmeklētājiem drošā skatu tornī.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...