Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Dārzs – mājas skaistākā rota

Tulpes (Image by Couleur from Pixabay)

Pavasara iestāšanās neatņemama sastāvdaļa ir dārza labiekārtošana. Izmetot līkumu pa dārzu, redzam, kuri augi pārziemojuši veiksmīgi un kuri nav spējuši pārciest bargos laikapstākļus. Pēc tam iespējams spriest – kurā vietā dārzā ir brīva vieta jauniem stādiem. Ieteikumus par to, kas jāņem vērā dārza sakopšanai, sniedz stādu audzētava "Baižas".

“Pēc pastaigas pa dārzu, sāk rosīties domas par to, kā tas izskatīsies pēc mēneša, diviem,” stāsta Maija Baiža, “taču, lai nepaļautos mirkļa impulsam stādu centrā vai tirgū, iesakām izveidot sev vēlamo augu sarakstu. Jāņem vērā tas, vai konkrētā vieta ir saulaina, vai tur valda ēna vai daļu dienas spīd saule, daļu augs atrodas noēnojumā. Nākamais, kas jāsaprot ir tas, cik augstu (garu) gribiet šo augu. Pēc tam jāizdomā, kad tam būtu vēlams ziedēt, jo lielāko tiesu ziemciete vidēji zied vienu mēnesi, bet ziedus dobē gribas no pavasara līdz rudenim. Tātad tiem jānomaina vienam otru. Vēl jautājums par ziedu krāsu – vai gribiet dzīvespriecīgi raibu, vai tīros baltos toņos, vai saulaini dzeltenos? Kā būtu ar sarkanu vai zilu akcentu? Varbūt noderēt var krāsainu lapu puduris vai paklājs?”

Šo visu pārdomājot, būs zināmi pamatkritēriji, kas jāzina, izvēloties jaunos augu stādus – apgaismojums, augstums, ziedēšanas laiks un krāsa. Augu izvēlē noderīga var būt mājaslapas www.baizas.lv sadaļa “Meklēšana”, ar kuras palīdzību varēsiet atrast meklēto.

Ja vēlaties, lai puķu dobe ziedētu visu gadu, ņemiet vērā šos stādu audzētavas “Baižas” ieteikumus!

1. Sagrafējiet papīra lapu sešās slejās – virsraksti: aprīlis, maijs, jūnijs, jūlijs, augusts, septembris.

2. Apskatiet bildes mājaslapā – baizas.lv

3. Ja augs patīk, apskatiet ziedēšanas laiku.

4. Augu ierakstiet atbilstošā mēneša slejā vai pāri vairākām.

5. Kad izvēlētie augi sarakstīti slejās, novērtējiet, kurā mēnesī ziedošo augu ir par daudz vai par maz.

6. baizas.lv “Meklētājā” ierakstiet vajadzīgo mēnesi un vēlreiz pārskatiet šos augus. Liekos augus izsvītrojiet no sava saraksta.

7. Augus dobē izvietojiet atbilstoši to augumiem un krāsām.

8. Plānojot dārzu, ņemiet vērā apgaismojumu!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...