Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Dodies uz Vīsraga dabas taku pie Burtnieku ezera

Vīsraga dabas taku pie Burtnieku ezera (1188)

Burtnieku ezers ir ceturtais lielākais ezers Latvijā un tas atrodas Burtnieku novadā, Vidzemes ziemeļu pusē. Tā krasti ir lēzeni un purvaini, vietām pat aizauguši, bet ainava, kas paveras no tiem ir neizsakāmi skaista un mierpilna. Burtnieku ezera austrumu pusē atrodas liegums “Burtnieku ezera pļavas”, savukārt tajā izveidota Vīsraga dabas taka, uz kuru skaistā brīvdienu rītā devāmies arī mēs.

Vīsraga dabas takas garums ir nedaudz vairāk kā 2 km un to iespējams iziet aptuveni 45 minūtēs. Tā sākas pie Burtnieku muižas parka Sudraba vārtiem un beidzas pie Burtnieka ezera un Ēķinupes palieņu pļavām. Viena no takas pieturvietām ir skatu tornis, no kura paveras skats uz Burtnieku ezera dienvidaustrumu krastu ar smailo Burtnieku baznīcas torni. Atpakaļceļā taka vijas gar ezera rakstu, appludinātajiem dīķiem, pludmalei ezera krastā un Livonijas ordeņa pils drupām. Iesakām pastaigu pa Vīsraga dabas taku veikt lēnām un klusi, jo “Burtnieku ezera pļavās” dzīvo daudz aizsargājamo putnu un, pieliekot pavisam nedaudz pūļu, ir pavisam reāla iespēja kādu no tiem redzēt.

Lūk, arī citas vietas, ko apskatīt netālu no Burtnieku novada:

Šeit arī citi varianti brīvdienām Vidzemē.

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...