Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Drošības pasākumi uz kalna, baudot ziemas priekus

Drošība uz kalna, Photo by Lex Valishvili on Unsplash

Drošība uz kalna, Photo by Lex Valishvili on Unsplash

Beidzot ir patiešām atbilstoši laikapstākļi, lai baudītu ziemas priekus uz kalna! Tomēr drošība pirmajā vietā – gan paša, gan citu! Lūk, kādi drošības pasākumi jāievēro, ja dodies slēpot, braukt ar sniega dēli vai vienkārši braukt ar ragaviņām.

Kas jāievēro, baudiet ziemas priekus uz kalna?

  • Parūpējies, lai Tev būtu nepieciešams speciāls apģērbs, kā arī aprīkojums. Ja dodies slēpot vai braukt ar sniega dēli, nepieciešamas brilles, ķivere, slēpes vai dēlis, zābaki, cimdi, kopējais vai atsevišķais kombenizons. Ja dodies ar bērniem braukt no kalna ar ragavām, arī šajā gadījumā jābūt piemērotam apģērbam un ķiverei!
  • Uz lielajiem, aprīkotajiem kalniem, kas paredzēti slēpošanai vai snovošanai, izmanto vienīgi to kalna nogāzes daļu, kas norobežota no pacēlāja. Dodoties uz kalniņu mežā, izvēlies vietu, kur ir vismazāk koki, nebrauc pa stāvu kalnu!
  • Vienmēr pārliecinies, ka Tavs inventārs ir tehniski labā kārtībā pirms katras nobraukšanas no kalna – vai slēpjzābaki nav atsprādzējušies un pārējais inventārs ir kārtībā?
  • Uz trases ievēro zīmes un norādījumus! Arī, paceļoties kalnā ar pacēlāju, ir jāievēro drošības instrukcijas.
  • Izvēlies tādu braukšanas ātrumu un manevrus, ar kuriem patiešām spēj tikt galā! Uz kalniņa, kur slidinās bērni, māci savam bērnam, ka pirms nobraukšanas vai nošļūkšanas jāpārliecinās, ka iepriekšējais bērns ir beidzis savu braucienu un nogājis malā.
  • Vienmēr baudi aktīvu atpūtu tikai un vienīgi ar skaidru galvu! Nekāds alkohols vai citas apreibinošās vielas!
  • Vienīgi Tu pats atbildi par savu pašu un savu bērnu drošību, veselību un dzīvību! Esi atbildīgs!

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...