Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Dzīvnieku peldināšana publiskās vietās – kas par to jāzina?

Arī dzīvniekus vajag peldināt, tas ir fakts. Gluži kā cilvēkiem, mūsu četrkājainiem draugiem vajag atvēsināties. Tomēr kās jāzina par dzīvnieku peldināšanu? Vai to var darīt publiskās vietās? Un cik ētiski tas vispār ir?

Ne visās peldvietās drīkst peldināt suņus!

Dzīvniekus drīkst peldināt, bet ne visās peldvietās. Rīgas domes saistošo noteikumu Nr.80 “Sabiedriskās kārtības noteikumi Rīgā”61. punkts nosaka, ka Rīgas pilsētas peldvietās aizliegts ievest dzīvniekus. Tas nozīmē, ka dzīvnieku drīkst peldināt jebkurā citā vietā, izņemot oficiālās peldvietās.

Oficiālās peldvietas ir atrunātas Ministru kabineta noteikumos Nr. 692 “Peldvietas izveidošanas, uzturēšanas un ūdens kvalitātes pārvaldības kārtība”

Arī pašvaldības var noteikt savus ierobežojumus dzīvnieku peldināšanai. Ir vērts noskaidrot savā pašvaldībā, kurās peldvietās nedrīkst peldināt savu mājdzīvnieku.

Cik ētiski ir peldināt savus mājdzīvniekus?

Bieži vien arī neoficiālajās peldvietās ir gana daudz atpūtnieki, kas paši peldas. Un ne visi ir apmierināti ar to, ka kopā ar viņiem un, it sevišķi, ar maziem bērniem tiek peldināti citu četrkājainie draugi. Pat ja oficiāli šajās peldvietās ir atļauts peldināt suņus, būtu prātīgi padomāt par to, cik ētiski tas ir. Ne visiem tas ir pieņemami dažādu apsvērumu dēļ. Varbūt labāk tomēr censties saprast atpūtniekus un suņu peldināšanai izmantot nomaļāku vietu vai tādu, kas atrodas nedaudz tālāk no kopējās burzmas.

Lasi arī:

  • 5 iemesli, kādēļ sunim nepieciešamas peldes
  • Vai drīkst peldēties pērkona laikā?
  • Cik bieži ir jāmazgā suns?

Dzīvnieku peldināšana, Image by Joshua Choate from Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas