Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Engures ezera dabas parks - lielākais piejūras ezera dabas parks Latvijā

Engures ezera dabas parks (1188)

Engures ezera dabas parks ir lielākais piejūras ezera dabas parks Latvijā. Tas atrodas nedaudz mazāk nekā 100 km attālumā no Rīgas, pie Mēsraga. Šī vieta ir apskatīšanas vērta kā gada siltajos, tā aukstajos mēnešos, jo tajā ir iespējams redzēt ne tikai citur Latvijā reti sastopamus augus, bet arī savvaļā dzīvojošas govis un zirgus. Pavasarī un rudenī šeit mēdz notikt Putnu vērošanas dienas, bet vasarā apmeklētājus vilina savvaļas orhidejas, kas zied visdažādākajās krāsās.

Lieliska apskates vieta dzīvnieku un putnu mīļiem

Ornitologiem šī ir ļoti iecienīta vieta. Engures ezera dabas parkā sastopamas retas un pat izzūdošas putnu sugas. Tieši te iespējams redzēt balto gārni, griezi, mazo ormanīti, ūpi un pat ērgli. Lai tos labāk varētu pamanīt, ap ezeru uzstādīti vairāki skatu torņi, bet pļavās ganās Latvijas brūnās, Hailandes, Šarolē un Herefordas govis, kā arī poļu koniki — viena no Polijas zirgu šķirnēm. Koniki Eiropā dzīvoja līdz pat viduslaikiem, vēlāk šķirne tika iznīcināta, bet 20. gadsimtā atjaunota, tā atkal piemērojusies dzīvei brīvā dabā.

Vasaras prieks - Orhideju taka

Daiļdārznieki novērtēs 3,5 km garo savvaļas orhideju taku, kas izejama vasarā, orhideju ziedēšanas laikā jūnija beigās un jūlija sākumā. Šeit varot atrast 22 no 32 Latvijā sastopamajām savvaļas orhideju šķirnēm.

Dodies izbaudīt arī šīs vietas:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...