Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Filozofs Vents Sīlis - šobrīd Ukrainā dzimst jaunā Eiropa

Vents Sīlis, 1188 Play ekrānšāviņš

Vents Sīlis, 1188 Play ekrānšāviņš

Jau trīs mēnešus karš Ukrainā un tā šausminošie notikumi ir daļa no mūsu realitātes, arī dodoties savās ikdienas gaitās, domas par to ir pastāvīgi klātesošas. Filozofs un pasniedzējs Vents Sīlis ir viens to tiem, kurš savu aktīvo pozīciju regulāri pauž sociālajos tīklos, un šoreiz viņš ir arī raidījuma “Kad viņas satiekas” viesis.

Vents Sīlis uzskata, ka Ukrainā šobrīd dzimst jaunā Eiropa un reizē tik grauti priekšstati pašiem par sevi, un šīs atziņas īpaši zīmīgas ir tuvojošos vēlēšanu sakarā. “Ir jāsaprot, cik milzīga vērtība ir brīvība un kādu upuri šobrīd nes Ukrainas tauta. Tas, ka tur mirst cilvēki, ir briesmīgi, netaisni, bet šajā sāpju pilnajā procesā dzimst kaut kas skaists un cēls – jaunā Eiropa, ar pavisam citām ētiskām vērtībām. Mēs varētu pamācīties arī no Ukrainas valdības, kā tas ir – dzīvot saskaņā ar vērtībām. Mēs visus šos gadus mēs esam mēģinājuši manevrēt, ka tik neaizvainot konkrētas valsts maniakālo valdību – ja nesapratīsim to, ka nedrīkstam klusēt brīdī, kad notiek netaisnība, arī savu brīvību neesam pelnījuši.”

Skatieties arī:

Kā rīkoties, ja tuvinieks dzīvo dezinformācijas burbulī

Patrišai nākas skaidrot savu attieksmi pret karu Ukrainā

Vents Sīlis par latviešu seksualitātes īpatnībām

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...