Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Grāmatvedība: Kādas nodokļu izmaiņas saimnieciskajā darbībā sagaidāmas 2022. gadā?

Grāmatvedība, Image by Steve Buissinne from Pixabay

Grāmatvedība, Image by Steve Buissinne from Pixabay

Grāmatvedībā ir svarīgas katras izmaiņas. Ja uzņēmumi un tie, kuriem ir būtiski veikt grāmatvedības aprēķinus un atskaites, savlaicīgi nezina par izmaiņām, var nākties iedzīvoties nepatikšanās. Finanšu Ministrijas informatīvajā ziņojumā “Par nodokļu politikas attīstības virzieniem, valsts sociālās ilgtspējas un ekonomikas konkurētspējas veicināšanai,” sniegts ieskats, kādas nodokļu izmaiņas saimnieciskajā darbībā sagaidāmas 2022. gadā.

Saimnieciskās darbības veicējiem

Plānotās nodokļu izmaiņas, attieksies uz saimnieciskās darbības veicējiem vispārējā režīmā:

“No 2022. gada, tiek palielināts VSAOI apjoms pašnodarbināto ienākumu daļai, kura ir lielāka par 20004 euro gadā (1667 euro mēnesī), tai nosakot VSAOI no visa saimnieciskās darbības ienākuma,” minēts Finanšu Ministrijas informatīvajā ziņojumā “Par nodokļu politikas attīstības virzieniem, valsts sociālās ilgtspējas un ekonomikas konkurētspējas veicināšanai.” Šajā gadījumā nebūs jāveic papildus VSAOI 5% apmērā pensiju apdrošināšanai un 5% papildus sociālajai apdrošināšanai. Bet saglabāsies VSAOI un SAM nosacījumi pašnodarbinātajiem, kuru ienākumi ir līdz 20004 euro gadā (1667 euro mēnesī).

Tas nozīmē, ka pašnodarbinātiem būs jāveic minimālo VSAOI, ja ienākumi mēnesī nesasniedz minimālās algas apmēru, un pašnodarbinātie, kuru ienākumi būs līdz 20004 euro gadā (1667 euro mēnesī), no brīvi izraudzīta objekta, kas nebūs mazāks par minimālās algas apmēru, veiks VSAOI vispārējā apmērā un no starpības starp ienākumiem un brīvi izraudzītā objekta, veiks VSAOI 5% apmērā pensiju apdrošināšanai un 5% SAM.

Lai grāmatvedība nesarežģītu ikdienas darbus un mieru, kā arī, lai laicīgi tiku informēts par jaunumiem likumdošanā, kas saistītas ar nodokļiem un citām grāmatvedības lietām, vērsies pie “Accuratio”, kas sniedz profesionālus grāmatvedības pakalpojumus un konsultācijas.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...