Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Gulēt bez spilvena - vai tas ir OK?

Gulēšana bez spilvena, Image by StockSnap from Pixabay

Gulēšana bez spilvena, Image by StockSnap from Pixabay

Kamēr daži cilvēki mīl gulēt uz lieliem pūkainiem spilveniem, citiem tie šķiet neērti. Gulēšanai bez spilvena ir dažas priekšrocības. Tomēr šīs priekšrocības nav piemērotas visiem. Gulēšana bez spilvena var palīdzēt tikai tad, ja guļ noteiktā stāvoklī. Ja rodas kārdinājums gulēt bez tā, pastāv iespēja, ka pamodīsies ar kakla vai muguras sāpēm.

Priekšrocības gulēšanai bez spilvena

Spilveni ir domāti, lai mugurkauls būtu neitrālā stāvoklī. Tie izlīdzina kaklu ar pārējo ķermeni, kas veido labu stāju. Lai arī cilvēki runā, ka gulēšana bez spilvena var palīdzēt stājai, zinātnieki nav izpētījuši, kā gulēšana bez spilvena īpaši ietekmētu mugurkaulu, bet gan ir veikti pētījumi, kas tikuši koncentrēti tikai uz labāko spilvenu veidu. Atkarībā no tā, kādā veidā tiek gulēts, pēc gulēšanas uz līdzenas virsmas var justies labāk.

Gulēšana bez spilvena ir piemērota tad, ja tiek gulēts uz vēdera. Gulēšana uz vēdera ar spilvenu mugurkaulu nostāda nedabiskā stāvoklī. Savukārt mugurkaula līkne izlīdzinās, ja spilvena nav, arī galva var noturēties līdzena. Tas var mazināt zināmu slodzi kaklam un veicināt labāku mugurkaula izlīdzināšanu.

Bet tas neattiecas uz citām gulēšanas pozām. Ja guļ uz muguras vai sāniem, gulēšana bez spilvena var nodarīt vairāk ļauna nekā laba. Vislabāk ir izmantot spilvenu, lai mugurkauls būtu neitrāls.

Gulēšana bez spilvena, uz vēdera var mazināt kakla sāpes. Kad guli uz vēdera, galva tiek pagriezta uz sāniem, kakls ir izstiepts atpakaļ. Tas to nostāda neērtā leņķī, izraisot sāpes un diskomfortu. Šajā stāvoklī spilvena izmantošana tikai palielinātu kakla neērto leņķi. Bet gulēšana bez spilvena var samazināt nedabisko stāvokli, vienlaikus samazinot mugurkaula slodzi.

Neskatoties uz šo iespējamo ieguvumu, pētījumu nav. Ja kakls sāp pēc gulēšanas, pirms došanās bez spilvena konsultējies ar ārstu.

Trūkumi gulēšanai bez spilvena

Neskatoties uz iespējamām priekšrocībām, ko sniedz gulēšana bez spilvena, ir arī trūkumi.

Kad jūs gulējat uz vēdera, spilvena trūkums var labāk izlīdzināt mugurkaulu. Tomēr tas pilnībā nenovērsīs nedabisko nostāju. Mugurkaulam joprojām būs grūti būt neitrālam, jo ​​lielākā daļa svara ir ķermeņa centrā.

Lai veicinātu labāku stāju, guļot uz vēdera, ielieciet spilvenu zem vēdera un iegurņa. Tas pacels ķermeņa vidusdaļu un samazinās spiedienu uz mugurkaulu, pat ja neizmanto spilvenu galvai.

Līdzīgi saiknei starp gulēšanu bez spilvena un kakla sāpēm ir lielas atrunas. Ja guli uz vēdera, spilvena neesamība var palīdzēt kaklam palikt dabiskākā stāvoklī. Bet tas nenovērš nepieciešamību pagriezt galvu. Tas var sasprindzināt kakla locītavas un muskuļus, izraisot sāpes.

Pārējām gulēšanas pozīcijām bez spilvena, var pasliktināties vai izraisīt kakla sāpes. Tas ir tāpēc, ka gulēšana uz muguras vai sāniem pārspīlē kaklu. Bez spilvena kakls paliks šajā stāvoklī visu nakti. Turklāt, ja jūs neizmanto spilvenu, spiediens uz kakla muskuļiem tiek sadalīts nevienmērīgi. Pastāv lielāka iespēja sajust kakla sāpes, stīvumu un galvassāpes.

Padomi, kā sākt gulēt bez spilvena

Ja vienmēr esi gulējis ar spilvenu, būs vajadzīgs laiks, lai pierastu gulēt bez tā. Ja tomēr vēlies uzsākt gulēt bez spilvena, pakāpeniski samazini galvas atbalstu. Tā vietā, lai nekavējoties noņemtu spilvenu, sāc ar salocītu segu vai dvieli. Laika gaitā saloki dvieli arvien plānāku, līdz esi gatavs gulēt bez tā.

Atbalsti pārējo ķermeni ar spilveniem. Guļot uz vēdera, ieliec spilvenu zem vēdera un iegurņa, lai mugurkauls paliktu neitrāls. Novieto spilvenu zem ceļgaliem, kad esi uz muguras, vai starp ceļgaliem, kad esat uz sāniem.

Izvēlies pareizo matraci. Bez spilvena ir vēl svarīgāk, lai būtu matracis ar pietiekamu atbalstu. Pārāk mīksts matracis ļaus mugurkaulam noslīdēt, kā rezultātā sāp mugura.

Ja ir kakla vai muguras sāpes vai ja ir mugurkaula problēmas, piemēram, skolioze, gulēšana bez spilvena arī var būt nedroša.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...