Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Hortenziju kopšana rudenī

Hortenzijas, Image by ChiemSeherin from Pixabay

Hortenzijas, Image by ChiemSeherin from Pixabay

Skaistās ziedu bumbas – hortenzijas rudenī vēl mēdz priecēt daudzus dārzniekus, tomēr šis ir laiks, kad tās jau izkalst ir jānogriež. Kā labāk darīt – atstāt vai nogriezt, un kāda vispār ir hortenziju kopšana rudenī?

Griezt vai negriezt hortenzijas rudenī?

Ja Tev patīk priecāties par izkaltušām hortenziju ziedkopām rudenī un ziemā, nākas Tevi sarūgtināt. Lielziedu kokveida hortenzijas tomēr ir diezgan svarīgi apgriezt, jo jaunie ziedi nākamajā gadā veidosies tieši uz kārtējā gada dzinumiem, bet nākamajā gadā hortenziju ziedus būs grūti novākt. Jāgriež tās ir tieši zem ziedkopas Lielziedu hortenzijām arī martā vai aprīlī veicama papildu apgriešana, kad apgriež trešdaļu no jaunajiem dzinumiem. Zem biezās sniega segas, tās var arī salūzt. Citu šķirņu hortenzijas var arī negriezt, tomēr tas ir ieteicams.

Kā kopt hortenzijas rudenī?

Kad hortenziju ziedi nogriezti, tos ir vērts aptīt ar auklu, lai zarus saturētu kopā skarbajos ziemas laikapstākļos, kas tos var nolauzt. To noteikti ieteicam darīt vismaz pirmos 3 hortenzijas dzīves gadus. Pēc tam, kad augs jau ir vecāks un to stumbri kļūst pietiekami izturīgi, to var arī nedarīt. Ilgāk par 3 gadiem ieteicams hortenzijas nosiet šķirnēm, kurām neveidojas cieti kokveida stumbri.

Kad jāapgriež hortenzijas?

Hortenziju ziedkopas vēlams apgriezt vēl kamēr tās nav nokaltušas, tomēr tas ir vēl darāms arī tad, kad ziedkopas sabrūnē. Ja ziedkopas nogriež laicīgi, tie izkalst, saglabājot formu un krāsu.

Lielziedu hortenzijas mēdz ziemā izsalt, tādēļ tās vēlams pārziemināt telpā, kur temperatūra ir 0C – 10C. Jāseko līdzi, lai pārziemošanas laikā hortenzijas neiekalstu, tādēļ ik pa laikam tās noderīgi arī nedaudz apliet.

Kā rudenī jāmēslo hortenzijas?

Rudenī hortenzijas būs pateicīgas, ja tās mēslosi ar trūdvielām – kompostu, kūtsmēsliem.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...