Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Izturīgākie augi kapu apstādījumiem

Prīmula, Image by MrGajowy3 from Pixabay

Ik pavasari sakopjam ne tikai savus dārzus, bet arī senču kapavietas. Tā kā parasti kapus ikdienā neapmeklējam, lai augus laistītu un koptu, kapu apstādījumiem jāizvēlas izturīgi augi, kas aug dažādos laikapstākļos un bez lielām kopšanas prasībām, tomēr jāizvērtē, kādos apstākļos tiem būs jāaug.

Faktori, kas jāņem vērā, izvēloties augus kapiem

Jāizvērtē, kurā vietā atrodas kapi, kuros plānots veikt apstādījumus. Kapi parasti atrodas smilšainā augsnē, nereti - mežu teritorijās, kur aug augstas priedes, līdz ar to ir liels noēnojums. Jāņem vērā, ka kapu kopiņām tuvu augoši lielie koki ar savām saknēm uzsūc daudz mitrumu no augsnes. Augus jāizvēlas tādus, kas piemēroti ēnainām, vietām, bet pacieš arī sausumu. Kapiem, kuri atrodas klajās vietās, jāizvēlas augus, kas ir sausumizturīgi un pacieš tiešus saules starus.

Ēnainām kapsētām piemēroti augi

Ēnainām kapsētām piemēroti augi ir īves, tūjas, bukši, pacipreses, rododendri, papardes, hostas, efejas, kapmirtes, kumeļpēdas, akmeņlauzītes, ložņu cekuliņi, atvašu laimiņi un valdšteinijas.

Daļēji ēnainām kapsētām piemēroti augi

Daļēji ēnainām kapsētām piemēroti augi: flokši, laimiņi, samtenes, ložņu cekuliņi, valdšteinijas, virši, efejas, prīmulas, alpīnu smaržmētras.

Saulainām kapsētām piemēroti augi

Saulainām kapsētām piemēri augi: nokarenie vītoli, kārkli, mārsili, dažādas graudzāles, klājeniskie kadiķi, saulrieteņi, akmeņlauzītes, maldiņi, mārsils, klintenes, flokši, laimiņi, prīmulas, arī vienkārši mauriņš un pat meža zemenes.

Vērts atcerēties:

Noteikti jāatceras, ka arī kapos augus vajadzētu mēslot, sausā laikā apliet un pēc nepieciešamības ravēt. Ja pats nespēj uzņemties rūpes par kapu kopšanu, ir iespējams to uzticēt kapu apsaimniekotājiem.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...