Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā bojāti zobi un slimas smaganas ietekmē vispārējo ķermeņa veselību?

Sāpošs zobs, Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Sāpošs zobs, Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Mutes dobuma veselība ir daudz vairāk nekā tikai mutes, zobu un smaganu veselība. Sāpoši zobi, asiņojošas smaganas, slikta elpa – tie ir sliktas mutes veselības rādītāji, kas var negatīvi ietekmēt visu ķermeni, jo baktērijas no mutes viegli var nokļūt asinīs un izraisīt infekciju un iekaisumu visā ķermenī. Tādēļ ir svarīgi praktizēt labu mutes dobuma higiēnu un regulāri apmeklēt zobārstu, lai izvairītos no nopietna riska ķermeņa vispārējai veselībai.

Kādas slimības var rasties no sliktas mutes dobuma veselības?

Sirds un asinsvadu slimības – ja smaganas ir iekaisušas baktēriju dēļ, kas izraisa preidonta slimību, baktērijas var nokļūt asinsritē, izraisot artēriju sacietēšanu jeb aterosklerozi, kas ir ļoti nopietna slimība un palielina arī sirdslēkmes iespējamību un insulta risku. Par laimi, smaganu slimības var novērst ar regulāru zobu tīrīšanu un pareizu mutes higiēnu.

Demence. Jā! Patiešām, baktērijas no iekaisušām smaganām var ietekmēt arī smadzeņu šūnas un izraisīt atmiņas zudumus, ja infekcija izplatās no smaganām pa nervu kanāliem vai nonāk asinīs.

Elpošanas ceļu infekcijas. Sliktas mutes veselības dēļ var ciest elpošanas sistēma. Baktērijas mutē no inficētiem zobiem un pietūkušām smaganām var ieelpot plaušās vai nokļūt tur caur asinsriti. Tās var izraisīt elpceļu infekcijas, pneimoniju vai akūtu bronhītu.

Diabēts. Diabētiķi jau ir vairāk uzņēmīgi pret infekcijām. Lai novērstu komplikācijas, diabēta slimniekiem ir īpaši svarīgi rūpēties par zobu un smaganu veselību. Tā kā smaganu slimības var izraisīt augstāku cukura līmeni asinīs, cilvēkam ar sliktu mutes veselību ir paaugstināts diabēta attīstības risks.

Grūtniecības komplikācijas. Topošajām māmiņām mutes veselība ir ļoti svarīga. Hormonālās izmaiņas organismā var radīt labvēlīgu vidi infekciju attīstībai. Savukārt jebkura infekcija mātes ķermenī rada grūtniecības komplikāciju risku.

Erekcijas disfunkcija. Nepietiekamas mutes higiēnas gadījumā vīrietim ir paaugstināts erekcijas traucējumu risks. Infekcijas, kas rodas, kad smaganas atkāpjas no zobiem un rada kabatas, ļauj baktērijām izplatīties ap zobu sakni. Ja baktērijas nokļūst asinīs, var veidoties asinsvadu iekaisums un tas var ietekmēt arī asins plūsmu uz dzimumorgāniem, apgrūtinot erekciju.

Kā novērst mutes veselības problēmas?

  • Labākais veids, kā novērst nopietnas veselības problēmas, ko izraisa slikta mutes veselība, ir praktizēt labu mutes higiēnu un ieplānot regulāras vizītes pie zobārsta.
  • Tīriet zobus un smaganas divas minūtes vismaz divas reizes dienā.
  • Zobu diegs jālieto katru dienu.
  • Izvairieties smēķēt cigaretes vai košļāt tabakas izstrādājumus.
  • Izmantojiet zobu pastu un mutes skalošanas līdzekļus, kas satur fluoru.
  • Ierobežojiet saldos ēdienus un dzērienus.
  • Ēdiet sabalansētu uzturu, lai iegūtu optimālu uzturu.
Veseli zobi ir tīri un bez sāpēm. Veselas smaganas ir rozā krāsā un, tīrot vai diegojot, neizdalās asinis.

Ieplāno nākamo zobārsta apmeklējumu!

Mutes dobuma veselība ir vispārējās veselības rādītājs. Rūpes par tādu mutes dobuma veselības problēmu novēršanu kā gingivīts un periodonta slimība var būt tāls ceļš, lai samazinātu nopietnāku veselības problēmu risku visā ķermenī. Ja joprojām doma par zobārstu uzdzen bailes, tad, iespējams, neesi atradis sev īsto speciālistu! Mūsdienīgās zobārstniecībās zobi tiek ārstēti bez sāpēm un bailēm, ar mūsdienīgām tehnoloģijām. Zobārstniecība jau sen nav vieta, kur zobārsts vienkārši tehniski izpilda noteiktas procedūras – labam un profesionālam zobārstam piemīt burvju spējas uzlabot pacienta labsajūtu. Tādēļ bailēm nav pamata – neatliec nākamo zobārsta apmeklējumu! Ieplāno to laicīgi un esi vesels!

Izlasi arī:


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...