Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā iemācīt bērnam spēlēt šahu?

Bērns un šahs, foto - Pixabay

Bērns un šahs, foto - Pixabay

Šahs ir pārsteidzoša spēle, ko bērnam var mācīt jau agrīnā vecumā. Tā attīsta loģiku un analītiskās spējas. Neskatoties uz to, ka šahs kādu laku bija zaudējis savu popularitāti un tika spēlēts mazā lokā, salīdzinot ar šīs spēles popularitāti vēsturē, tas atkal atgriezies modē, pietam ar lielu vērienu.

Kādā vecumā vislabāk sākt mācīt bērnu spēlēt šahu?

Liela daļa pediatru iesaka sākt mācīties šahu, kad bērnam ir trīs gadi. Šajā vecumā viņš jau ir pietiekami attīstīts un var sasniegt ievērojamus panākumus šaha spēlē. Ja bērnu ievada šaha pasaulē jau agrā bērnībā, tas sniedz lielas priekšrocības. Bērniem, kuri ir savā veidā “atkarīgi” no šīs galda spēles, ir vairāk attīstīts prāts - loģiskā domāšana un atmiņa. Viņi ir apņēmīgi, mērķtiecīgi un labāk apgūst stundās iegūtās zināšanas. Turklāt šaha spēle tiek saistīta ar uzmanību un koncentrāciju, kā arī spēju cīnīties līdz galam un nekad nepazūd neveiksmes gadījumā. Un šīs īpašības, protams, būs noderīgas arī bērna dzīvē nākotnē.

Kā pareizi un ātri iemācīt bērnam šahu?

Ātri iemāciet savam bērnam spēlēt šahu var šaha interešu pulciņos. Laikā, kad pulciņi nav pieejami klātienē, šaha pamatus var iemācīties arī, skatoties video, arī spēlējot elektroniskās šaha spēlītes. Bet ja nolem savu bērnu apmācīt spēlēt šahu no nulles mājās, atliek vien nopirkt tam šaha spēli kaut interneta veikalā un sekot šiem ieteikumiem:

  • Šaha spēļu cīņām jānotiek draudzīgā atmosfērā.
  • Neliec bērnam spēlēt pienākuma pēc, pretējā gadījumā viņš drīz zaudēs interesi par to.
  • Neuztraucies, ja bērns uzreiz neizprot spēles pamatus. Atcerieties, ka šahs ir diezgan sarežģīta spēle, tāpēc pacietīgi izskaidro noteikumus.
  • Mēģini šīs mājas šaha nodarbības vadīt ne vairāk kā 30 minūtes.
  • Neaizmirsti šaha mācību laikā veikt nelielus aktīvus pārtraukumus, piemēram, ar vingrojumiem.
  • Esi pacietīgs un nekad neaizvaino savu bērnu par kļūdām.
  • Nepadodies bērnam šaha spēlēs! P​pretējā gadījumā viņš pieradīs pie ātrām uzvarām, bet pirmais zaudējums var izrādīties īsts krahs un nosist vēlmi vispār turpināt spēlēt šahu arī nākotnē.
  • Slavē viņu par sasniegumiem, pat vismazāiem.
  • Paspēlējiet šahu vismaz 2-3 reizes nedēļā. Tad bērnam nebūs laika, lai aizmirstu spēles pamatnoteikumus.

Māci bērnu, ka šahs nav tik grūti, cik sākumā šķiet. Galvenais ir būt pacietīgam un mēģināt ieinteresēt bērnu ar šo apbrīnojamo spēli. Drīz vien viņš iemācīsies pamatus un pēc kāda laika jau kļūs par cienīgu pretinieku!

Lasi arī citus interesantus rakstus:

Šahs – kā tas palīdz Danas Reiznieces-Ozolas dzīvē?

Kā palīdzēt bērnam atrast hobiju, kas viņam patīk?

Treniņi smadzeņu darbības un atmiņas uzlabošanai VIDEO

Bērns un šahs, foto - Pixabay

Bērns un šahs, foto - Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas