Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā izaudzēt skaistas hortenzijas?

Hortenzijas. Photo by Tunafish on Unsplash

Hortenzijas. Photo by Tunafish on Unsplash

Krāšņā ziedu bumba hortenzija ir jebkura dārznieka prieks. Šis augs īpaši piemērots ēnainiem dārziem, jo tām nav iebildumu ne pret sauli, ne pret pusēnu.

Kad jāstāda hortenzijas?

To var darīt visu sezonu no aprīļa līdz vēlam rudenim. Hortenziju sakņu kamols tām ļauj ātri iesakņoties un, uznākot pēkšņam salam, arī veiksmīgi pārziemot.

Kur stādīt hortenzijas?

Hortenzijas zieuds raisa gan pilnā saulē, gan pusēnā. Bagātīgi auglīga augsne ar skābu reakciju un regulāra (bagātīga) laistīšana – tās ir galvenās hortenziju prasības. Stādāmās bedres sagatavošanā ieteicams izmantot sadalījušos kūtsmēslus, labu kompostu, piejaucot skābu kūdru. Galvenais, kas jāatceras – hortenzijām nepatīk sausums un karstums. Tādēļ tiešā saulē stādīt tas nav vērts, bet arī dziļi ēnā arī ne.

Kā pareizi mēslot hortenzijas?

Var izmantot substrātu, kas paredzēts rododendru un zileņu (krūmmelleņu) audzēšanai. Arī papildmēslošanai piemērots rododendriem un citiem skābu augsnes reakciju mīlošiem augiem paredzēts mēslojums – granulētais mēslojums (divas reizes sezonā – aprīlī un jūlijā), ūdenī šķīstošā mēslojuma koncentrāciju un lietošanas biežumu skatīt uz iepakojuma.

Kā rudenī kopt hortenzijas?

Lai hortenzijas arī nākamajā gadā skaisti ziedētu, tās pēc ziedēšanas jāapgriež. Vairāk par to, ko iesākt ar hortenziju krūmiem rudenī, lasi te: Hortenziju kopšana rudenī


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...