Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā kļūt laimīgākam?

Pixabay.com

Pixabay.com

Dzīve nav rožu dārzs un dažādi sarežģījumi mūs piemeklē katru dienu. Saskaņā ar budisma filozofiju – laime slēpjas spējā pieņemt un pakļauties visiem dzīves aspektiem, arī negatīvajiem. Pretējā gadījumā mēs vienkārši nedzīvojam īstajā pasaulē un pretojamies visuma spēku ietekmei. Ideapod.com atrodamajā rakstā Lachlan Brown ir apkopojis piecas budistu atziņas, kuru ievērošana palīdzēs kļūt par laimīgāku cilvēku:

1. Satraukums ir bezjēdzīgs

Satraukums nav nekas cits kā mūsu prāta stāvoklis. Satraucoties par lietām un situācijām mēs nespējam nedz tās mainīt, nedz ietekmēt, nedz atrisināt – mēs varam tikai pasliktināt situāciju rīkojoties emociju iespaidā. Būtiski atcerēties, ka vienīgais, ko varam darīt, ir dzīvot šeit un tagad – konkrētajā brīdī, cenšoties darīt labāko, ko spējam.

2. Ja gribam būt laimīgi, mums jāskatās uz notikumiem reāli

Pozitīvās domāšanas kults rada mānīgu ilūziju, ka nekas slikts nekad nevar notikt. Gluži otrādi – dažādas likstas mūs var piemeklēt jebkurā brīdī. Tomēr mums jāspēj pieņemt, ka tas ir noticis un mēs nevaram izlikties – viss kārtībā. Nedzīvojot māņos mēs redzam ne tikai problēmu, bet esam atvērti saskatīt arī tās risinājumu.

3. Jāspēj pieņemt nemitīgas pārmaiņas

Viss mainās – katru dienu mēs pamostamies citādāki un arī pasaule mums apkārt piedzīvo izmaiņas. Ja spītīgi turēsimies pārmaiņām pretī – nespēsim uzlabot savu dzīves kvalitāti. Savukārt, ja pieņemsim to, ka viss ir nemitīgi plūstošs – uzturēsim dzīvu savu jaunatklājēja un pētnieka garu, kas virzīs mūs pretī jauniem apvāršņiem.

4. Ciešanas rodas no nepārtrauktas tiekšanās pēc gaistošām sajūtām

Prieks, bauda, eiforija – tās visas ir gaistošas sajūtas, pēc kurām dzenoties mēs nekad nesasniegsim pilnīgu saskaņu. Vienīgā sajūta pēc kuras jātiecas ir iekšējais miers.

5. Meditācija ir pareizais ceļš uz ciešanu samazināšanu

”Meditācija nav cīņa pret prātu. Tas ir veids kā to izprast. Tas ir ļoti mīlošs ceļš pretī prāta skaidrībai.” (Yuval Norah Harari)

Tikai iemācoties dzīvot bez pieķeršanās pagātnei vai nākotnei, mēs spēsim dzīvot pa īstam. Meditējot prāts un ķermenis iemācās atlaist visas nesvarīgās domas un sajūtas un koncentrēties mirklim.