Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā kopt kaķa vilnu?

Image by photosforyou from Pixabay

Image by photosforyou from Pixabay

Katrs kaķa saimnieks saskaras ar “spalvas pa gaisu” problēmām. Lai arī dzīvnieks ir jauks un svarīgs, tā spalvas mēdz tracināt. Kaķa vilnas kopšanai ir jābūt pareizai un rūpīgai, pretējā gadījumā var nākties cīnīties ar izkritušo vilnu neizmērojami daudz. Lūk, kā kopt kaķa vilnu!

Kaķa vilna atkarīga no sezonas

Kaķis, gluži kā jebkurš cits dzīvnieks, kam ir savs kažoks, vilnu audzē un met atbilstoši sezonai. Kaķis pastiprināti maina vilnu no septembra līdz novembrim un no februāra līdz aprīlim, tādēļ tā saimniekam jāņem vērā, ka ir tikai normāli šajos mēnešos cīnīties ar spalvām intensīvāk. Bet, ja vilna ir pareizi kopta un dzīvnieks atbilstoši ēdināts, pārējos mēnešos kaķa vilnai nebūtu jākrīt. Vēl jāņem vērā arī tas, ka atšķirīgai šķirnei ir atšķirīgi vilnas mešanas periodi.

Kaķa vilnas ķemmēšana

Lai arī kaķis pats kopj savu vilnu, ir nepieciešams, lai saimnieks to arī sukātu. Tā “spalvas pa gaisu” tiks krietni samazinātas.

Kaķis ķemmēšanai pieradināms no mazotnes. Ķemmēt sāk no skausta rajona līdz astei. Sākumā ķemmē ar retāku zaru ķemmi. Kad lielums izķemmēts, to sukā ar ķemmi, kam biezāki zari. Pašu asti neķemmē! To pretēji vilnas augšanas virzienam izsukā ar drāšu susekli. Bet peļu junkura galvas, ausu un arī ķepu sukāšanai izmanto sausu, citeu zobu suku.

Pusgarai kaķa spalvai un garspalvaino dzīvnieku kažoka kopšanai nepieciešamas 2 ķemmes – gan ar retiem un taisniem zariem, gan bieziem zariem. Arī suka ar daudziem sīkiem un atliektiem zariņiem ir svarīga. Tā savāc kaķa izkritušo apmatojumu un uzbužina to. Kaķiem ar garu un pusgaru spalvu, vilna bieži veļas, parasti galvas rajonā, pie ausīm un kāju padusēs. Savēlumus pirms ķemmēšanas uzmanīgi izplucina. Zooveikalos un veterinārajās aptiekās ir arī nopērkami speciāli līdzekļi, kas paredzēti saveltas vilnas kopšanai.

Īsspalvaino kaķu apmatojuma sukāšanai ir speciālas ķemmes, kas atšķiras no ķemmēm, paredzētām garspalvainiem mājdzīvniekiem. Īsspalvainiem kaķiem paredzētās ķemmes ir ar īsākiem zariem, var izmantot arī īpašu cimdu – suku.

Garspalvainos kaķus jāsukā katru dienu, bet īsspalvainos - reizi nedēļā.

Kaķa kažoka cirpšana

Kaķa vilnu cērp tad, ja tā ir neizķemmējama. To vajadzētu uzticēt speciālistam, jo pašam saimniekam cērpot vilnu kaķim, pastāv iespēja dzīvnieku savainot.

Kā piešķirt vilnai spīdumu?

Veselīgu, biezu un spīdīgu vilnu kaķim var iegūt, pievienojot viņa ēdienam linsēklu eļļu, sauso raugu un pat tomātu sulu. Bet īsspalvainos kaķus var norīvēt ar zamšādu. Arī veterinārajās aptiekās nopērkami vitamīni dzīvnieku apmatojumam.

Citi noderīgi raksti:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...