Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā nodarbināt ar aktivitātēm suni iekštelpās?

Aktivitātes suņiem, Photo by Edge2Edge Media on Unsplash

Ziemas mēnešos kūtrāki kļūstam ne tikai mēs, bet arī mūsu mājdzīvnieki. Mēs vairāk laika pavadām istabā, retāk izejam pastaigās ar suni un tās ir īsākas… Nereti ir tā, ka ne jau suns izvēlas neiet ārā, bet saimnieks. Ir skaidrs, ka tev varbūt nepatīk, ka vējš pūš degunā un salst pirksti, bet tas nenozīmē ka arī tavam sunim visu dienu ir tikai jāguļ vai jāēd. Ir svarīgi uzturēt suņa aktivitāti arī tad, ja neejat ārā spēlēties. Paliekot neaktīvi, suņi var neizmantot savus enerģijas krājumus un tas var radīt uzvedības problēmas – suns var sākt iznīcināt dažādus sadzīves priekšmetus, viņš var pieņemties svarā u.c. Katram sunim atkarībā no šķirnes un vecuma ir nepieciešams dažāds aktivitātes laiks, taču lielākoties tiek uzskatīts, ka tās ir vismaz 1-2 stundas dienā. Lai gan dažas šķirnes ir aktīvākas un, piemēram, labradoram būs nepieciešamas pat 5-6 stundu aktivitātes katru dienu. Kā tad nodarbināt suni iekštelpās? Lūk dažas idejas:

Spēlē “Atrodi”

Izmantojiet mazus suņu našķus un paslēpiet tos visā mājā vietās, kur suns var viegli piekļūt – piemēram, aiz durvīm, zem kafijas galdiņa, uz krēsla malas utt. Ļauj savam sunim meklēt gardumus un mudini viņu, sakot “atrodi”, un uzslavē, kad katrs kārums ir atrasts.

Izveido šķēršļu ceļu

Izmanto sadzīves priekšmetus, piemēram, kājslauķi, pār kuru iet pāri, kafijas galdiņu, zem kura rāpotiess, vingrošanas riņķi, kam izlēkt cauri vai rindā saliktus apavus, caur kuriem iziet līkloci. Šāda spēle ir laba gan garīgai, gan fiziskai stimulēšanai.

Sarīko dārgumu medības sunim

Šajā spēlē suns izmanto degunu, lai atrastu savu iecienīto kārumu vai rotaļlietu. Savāc tukšas kastes, novieto tās otrādi un izklāj pa istabu. Viņu dārgumus novieto tikai zem vienas vai divām kastēm. Tavs suns izklaidēsies, pārvietojoties pa istabu, ostot kastes un mēģinot atrast savu iecienīto rotaļlietu vai garšīgu kārumu.

Spēlē mantiņas atnešanu

Spēlējot veco labo spēli ar kociņa atnešanu mājas apstākļos, vari kociņu aizstāt ar kādu mūkstu bumbiņu. Tu vari to pamest gabaliņu un ļaut sunim to noķert un atnest. Ja tev ir kāpnes – vari pamest pa kāpnēm, kas liks sunim skriet augšup un lejup, tādējādi fiziski izkustēties. Arī garš priekšnams var būt piemērota vieta. Ja nepieciešams – atbrīvo vietu un likvidē vai pārvieto dažas mēbeles, lai iegūtu telpu skriešanai.

Iesaisties vilkšanā

Vilkšanas spēle ļaus sunim izmantot visu ķermeni un nostiprināt muskuļus. Pārliecinies gan, ka tuvumā nav nekas bīstams, ko suns varētu saplēst vai notriekt. Vilkšanai vari iegādāties speciālas rotaļlietas kādā no zoo veikaliem vai arī pagatavot pats, piemēram, no veca dvieļa vai auklas.

Mācieties komandas

Uzturēšanās iekštepās ir lieliska iespēja veikt dažādus paklausības treniņus un apgūt komandas. Šāda apmācība ir laba gan garīgajai gan fiziskajai attīstībai, kā arī veido labu saikni starp saimnieku un suni. TOP5 dresūras, kas jāiemāca sunim, esam aprakstījuši jau iepriekš.

Praktizē suņu jogu jeb Dogu

Doga ir jogas prakse kopā ar Tavu suni. Tā koncentrējas uz meditēšanu, stiepšanos un suņu masāžu. Lai gan Tavs mājdzīvnieks, iespējams, nesaņems tādu pašu vingrinājumu devu, kādu nodrošina gara pastaiga, taču dogai ir arī citas priekšrovcības – tu vari iemācīt sunim saglabāt mieru, atpūsties. Ja Tavā pilsētā nav Dogas nodarbības, vari smelties idejas Youtube videoklipos.

Izlasi arī:


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...