Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā pagatavot vannas bumbas?

Vannas bumbas, Foto: Marta Dzedyshko, pexels.com

Vannas bumbas, Foto: Marta Dzedyshko, pexels.com

Vannas bumbu izgatavošana var būt ļoti aizraujoša un radoša nodarbošanās gan Tev, gan arī bērniem. Tas ir ne vien lielisks un radošs laika pavadīšanas veids rudens lietainajās dienās, bet tā var būt skaista un sirsnīga dāvana arī draugiem vai ģimenei.

Vannas bumbu pagatavošanā droši vari eksperimentēt ar dažādām krāsām, pievienot ziedus no sava dārza, izmantot dažādas formiņas un sastāvdaļas, kas tev jau ir mājās.

Ja vannas bumbu meistarošanā iesaisti bērnus – noteikti neatstāj viņus šajā radošajā nodarbē vienus pašus – atceries, ka vannas bumbu sastāvdaļas nav ēdamas, tādēļ, iespējams, ka pavisam maziem bērniem, tomēr šī nebūs pati piemērotākā nodarbe. Taču pirmsskolas un sākumskolas vecumā bērni ar prieku iesaistīsies. Turklāt būs gandarījums par iegūto rezultātu!

Daži noderīgi padomi vannas bumbu izgatavošanai

Iesakām izmantot šķidrās pārtikas krāsvielas, nevis želejas. Gēli salips kopā, kad tos pievienosiet bikarbonātam, un tos ir grūti sajaukt.

Kad esi pievienojis šķidrumu maisījumam, tad darbojies ātri, lai visu sajauktu un pēc iespējas ātrāk iespiestu veidnē.

Lai vannas bumbas izžūtu, atstāj tās atklātas, nepārsegtas vēsā, sausā vietā (tālāk no krāniem un mitruma). Mitros laikapstākļos to sacietēšana prasīs ilgāku laiku.

Ja Tev ir vairāk nekā viena krāsa – izmēģini izgatavot krāsainu bumbu! Sakārtojiet dažādas krāsas, un tās lieliski saplūdīs kopā.

Vannas bumbas recepte

  • 100 g sodas bikarbonāta
  • 50 g citronskābes
  • 25 g kukurūzas miltu
  • 25 g Epsom sāls (pēc izvēles)
  • 2 ēdamkarotes eļļas – piemēram, saulespuķu, kokosriekstu vai olīveļļas
  • ¼ tējkarotes ēteriskās eļļas, piemēram, apelsīna, lavandas vai kumelītes
  • dažus pilienus šķidras pārtikas krāsvielas
  • apelsīna miziņas, lavandas vai rožu ziedlapiņas dekorēšanai (pēc izvēles)

Tev būs nepieciešama arī formiņa bumbas izgatavošanai.

Kā pagatavot vannas bumbu

1. Ielejiet bļodā sodas bikarbonātu, citronskābi, kukurūzas miltus un Epsom sāli, pēc tam saputojiet, līdz tas pilnībā sajaucas.

2. Mazā bļodiņā ielej bāzes eļļu, ēterisko eļļu un pārtikas krāsvielu. Labi samaisa, pēc iespējas vairāk sajaucot eļļu ar krāsvielu.

3. Ļoti lēnu, pamazām pievieno eļļas maisījumu sausajām sastāvdaļām, nepārtraukti maisot. Kad visa eļļa ir pievienota, iepilini dažus sīkus ūdens pilienus un vēlreiz saputo (piepilinot ūdeni, masa putosies, tāpēc ātri samaisi). Ja vēlies, lai maisījums saglabātu savu formu – tas nedrīkst būt pārāk mitrs. Saspiežot to rokā, tam ir jāsaglabā savu formu.

4. Ja dekorēšanai pievienosi miziņu vai ziedu ziedlapiņas, iemet tās izvēlētās veidnes apakšā.

5. Atstāji vannas bumbu veidnē nožūt 2–4 stundas, pēc tam uzmanīgi izņem to. Tagad tā ir gatava – atliek vien iemest vannā un priecāties par to, kā tā dzirkstī!

Iesakām arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...