Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā pagatavot ziepes mājas apstākļos?

Ziepju gatavošana (Image by silviarita from Pixabay)

Ziepju gatavošana (Image by silviarita from Pixabay)

Dabīgas, ekoloģiskas, mīļākajās krāsās un smaržās veidotas, ar Latvijas pļavu ziediem un augiem papildinātas – tādas ir ziepes, ko iespējams pagatavot pašam mājas apstākļos. Tās var kalpot to primārajam mērķim – roku mazgāšanai – vai tikpat labi būt lieliska dāvana jubilejā vai svētkos. Zinot īstās sastāvdaļas, ikviens var kļūt par ziepju darinātāju. Lūk, kas Tev šim procesam būs nepieciešams.

Ziepju darināšanas komplekts

Ziepju darināšanas komplekta pamata sastāvdaļa ir ziepju bāze, kas var būt caurspīdīga, puscaurspīdĪga vai balta. Tā sastāv no ūdens, augu glicerīna un mazgāšanas komponentes. Lai ziepes pagatavotu, ziepju bāze ir nedaudz jāuzsilda līdz tā izkūst, lai, vēlāk, ar krāsvielām, smaržvielām un augiem papildināta, tā, ielieta formiņās un sacietējusi, iegūtu vēlamo formu.

Kamēr ziepju bāze vēl ir silta, tai var pievienot šķidrās pārtikas krāsvielas vai dabīgās izcelsmes pigmentus, ko jau no sendienām izmanto dekoratīvajā kosmētikā. Ar krāsvielu palīdzību iespējams iegūt spilgtas un dzīvīgas krāsas: jo vairāk krāsvielas pievienosi ziepju bāzei, jo piesātinātāks būs ziepju tonis. Mirdzošam efektam var izmantot perlamutra pigmentu vai mirdzumiņus.

Ar acu priecēšanu ir par maz, tāpēc noteikti pievieno ziepju bāzei arī smaržvielas – ēteriskās eļļas vai sintētiskās kosmētiskās smaržvielas. Ēteriskās eļļas ir dabīgas, tāpēc ļoti iecienītas ziepju veidotāju vidū, bet piesātinātāku smaržu dos sintētiskās kosmētiskās smaržvielas, kas ir īpaši testētas un pilnīgi drošas. Smarža būs tā, kas vēlāk, ziepes lietojot, radīs pozitīvās emocija un prieku, tāpēc izvēlies tādu smaržu, kas patīk vislabāk.

Pirms ļaut ziepju bāzei sacietēt, tajā vari ielikt arī kādu pļavas ziedu, sēkliņas vai pat kafiju. Ziepes ar kafiju ir īpaši piemērotas pirtij, jo kalpos arī kā skrubis, savukārt ziedi padarīs ziepju gabaliņu skaistāku, īpaši, ja izmantosi caurspīdīgo ziepju masu un pavisam nedaudz krāsvielu.

Visu ziepju gatavošanai iespējams iegādāties specializētajos veikalos, piemēram, "Ziepju virtuve" Blaumaņa ielā 11/13. Tajā atradīsi gan nepieciešamās sastāvdaļas, gan iesācēja komplektu, gan noderīgas lietas ziepju gatavošanas profesionāļiem.

Ziepju gatavošana ir tik viegla, ka ar to var nodarboties arī gados jaunākie. Piemēram, skolnieces Jana un Kristīne to ir izvēlējušās savam skolēnu mācību uzņēmumam. Vairāk par to video.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...