Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā palīdzēt bērnam sagatavoties skolai?

Photo by pan xiaozhen on Unsplash

Photo by pan xiaozhen on Unsplash

Jauns mācību gads nozīmē jaunas zināšanas, jaunas iespējas un jaunu pieredzi. Arī jaunas kancelejas preces skolai, klades un burtnīcas, zīmēšanas piederumus un mugursomas. Lai bērns pirmajā skolas dienā justu priecīgu satraukumu, nevis paniku, vecākiem, pirmkārt, jāsāk ar sevi un savām emocijām. Ja viss notiks plānoti un mierīgi – ieguvēji būs visi ģimenes locekļi.

1. Stāstiet bērniem par savām skolas gaitām - dalies atmiņās ar pieredzi un emocijām. Tā jūs nostiprināsiet uzticību un bērns labprāt dalīsies ar stāstiem par savām dienas gaitām, jo zinās – vecāki tam jau ir gājuši cauri, zina un saprot.

2. Vakaros pirms gulēšanas, lasiet kopā ar bērnu grāmatas un stāstus par skolu, piemēram, tik populāro “Grega dienasgrāmatu”, “Alfonu Trīcvaidziņu”. Savukārt, ja bērns ir vecāko klašu skolēns, pašiem vecākiem ieteicams pārlasīt “Uz kraujas rudzu laukā” – lai vieglāk saprastu pusaudžu pārdzīvojumus un sarežģītās izvēles.

3. Iegādājieties mācību gadam nepieciešamās lietas kopā ar bērnu, ņemot vērā viņa viedokli. Ja bērns grib tieši tādas burtnīcas vai penāli, lūdziet viņam pamatot to ar argumentiem un tieši tāpat jārīkojas arī vecākiem – nevis vienkārši jānostāda fakta priekšā, ka tiks pirkta konkrētā lieta, bet jāpaskaidro, kāpēc, viņuprāt, tā ir labāka par citām.

4.Apmeklējiet skolu kopā ar bērnu un satieciet skolotāju pirms mācību gada sākuma. Daudzās skolās šādas dienas topošajiem pirmklasniekiem tiek organizētas jau pavasarī, tāpat tiek ieplānotas vecāku sapulces augustā. Ja bērns jau iepriekš pazīs vietu, uz kuru viņam jādodas – zinās, kur ir viņa klase, kur labierīcības, kur ēdnīca, kur garderobe, tas palīdzēs adaptācijas procesā.

5. Jau laicīgi ieplānojiet, kā nosvinēt pirmo skolas dienu un padariet to par tradīciju – vai tas būtu muzeja, teātra vai koncerta apmeklējums, brauciens uz zooloģisko dārzu, gājiens uz kafejnīcu, izbrauciens ar riteņiem, pikniks vai galda spēļu vakars mājās. Uzcepiet kūku un iespraudiet tajā svecīti ar bērna klases ciparu un ļaujiet bērnam to nopūst.

Vēlam visiem skolēniem un viņu vecākiem patīkamu iepirkšanos un teicamas sekmes jaunajā mācību gadā!