Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vecāki aptaujā nosauc ideālās skolas pazīmes

Skola. Foto: Pexels

Skola. Foto: Pexels

Vecāki, raksturojot ideālo skolu, ir salīdzoši vienisprāt un norāda uz vairākiem būtiskiem kritērijiem, liecina "Tele2" sadarbībā ar "Norstat Latvija" veiktais pētījums "Vecāku skolu izvēles kritēriji un gaidas".

Pēc aptaujas datiem, vecāki uzskata, ka ideālā skolā un tās apkārtnē ir droša vide (45%), profesionāli skolotāji (44%), kvalitatīva mācību programma (43%), bez zināšanu apguves skola velta uzmanību skolēnu caurviju prasmju apguvei (42%), ērti sasniedzama, piemēram, tuvu mājai, darbavietai (42%), modernas mācīšanās metodes, t.sk. jaunākās tehnoloģijas (36%).

Savukārt atbildot uz jautājumu, pēc kādiem kritērijiem izvēlējās vispārējās izglītības iestādi savam bērnam, vecāki (63%) kā galveno norāda visērtāko atrašanās vietu (tuvu mājām vai darbavietai). Kā citus nozīmīgus skolas izvēles kritērijus vecāki min profesionāli skolotāji un skolas administrācija (25%), skolas piedāvātās plašās iespējas, piemēram, ārpusskolas aktivitātes, pagarinātā grupa, interešu izglītības pulciņi (24%), labs materiāltehniskais nodrošinājums, piemēram, skolas telpu stāvoklis, moderno tehnoloģiju izmantošana (23%), droša fiziskā un emocionālā vide (21%).

"Kā liecina aptauja, ja vecākiem nebūtu būtiska skolas atrašanās vieta, viņi savam bērnam skolu izvēlētos pēc citiem, skolas kvalitāti raksturojošiem rādītājiem. To apliecina arī vecāku atbildes uz jautājumu par ideālo skolu, kur vecāki atzīst, ka ērti sasniedzama skola ir tikai viens no ideālās skolas kritērijiem," stāsta "Tele2" valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

"Tele2" veica aptauju sadarbībā ar "Norstat" 2024.gada februārī un tajā piedalījās 500 vecāki (viens vai vairāk bērni) 25-65 gadu vecumā.

Lasi vēl:

Skola. Foto: Pexels

Skola. Foto: Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas