Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Top 5 populārākie kašķi vecāku čatos

Vecāku čati. Foto:picjumbo.com, Pexels.com

Vecāku čati. Foto:picjumbo.com, Pexels.com

Agrāk viss bija vienkāršāk. Satikās vecāki divas trīs reizes gadā vecāku sapulcēs un izrunājās. Kurš nu gudrāk, kurš nu mazāk gudri, bet pēc tam kādu laiku bija miers. Mūsdienās par mieru var aizmirst, jo… ir izdomātas WatsApp vecāku grupiņas.

Protams, ka ir klases vai bērnudārza grupiņas, kur veiksmīgas sagadīšanās pēc sastapušies tikai gaužām prātīgi vecāki un čatos retu reizi tiek apspriesta kāda tiešām svarīga lieta. Bet ir arī grupiņas, kur iet vaļā tādas kaislības, ka dažiem vecākiem izdzirdot telefonā ienākušās ziņas signālu, sāk viegli raustīties plakstiņš.

Par ko vecāki visbiežāk strīdas grupiņas/ klases čatos:

1. Fonda nauda. Nauda, protams, ir lieta svarīga. Parasti par tā saucamo fonda naudas apmēru un to izlietojumu izrunājās vecāku sapulcēs. Tomēr nereti ar to vien nav gana. Priekš kam bērniem vajadzīgs tāds daudzums aplikācijas papīra? Un kāpēc jāpērk tieši šis dzeramais ūdens? Vai tik tas nav kāda vecāka radinieka bizness? Šādi un līdzīgi jautājumi fonda naudas strīdos birst kā no pārpilnības raga un nereti beidzās tikai beidzoties pašam mācību gadam.

2. Dāvanas. Vienai daļai vecāku ir ārkārtīgi svarīgi svētkos apdāvināt skolotājas/ bērnudārza audzinātājas. Savukārt, otra daļa ir pilnīgi pārliecināta, ka viņām taču maksā algas. Un galu galā citās profesijās strādājošie taču netiek nemitīgi apdāvināti. Parasti šī kašķa daļa- vajag vai nevajag dāvināt beidzas ar to, ka kurš grib ‘’mesties’’, tas ‘’metās’’ un kurš negrib ‘’nemetās’’. Un tad sākas otrā daļa – ko dāvināt? Viena daļa uzstāj, ka vajag dāvanu karti, lai pedagogs pats izvēlās ko sev tīkamu, otra daļa bļauj, ka vajag kaut ko par piemiņu paliekošu. Uzvar neatlaidīgākie. Bet reizēm pedagogi tomēr paliek vispār bez dāvanas. Un vēl citreiz tiek pie kaudzes ar dāvanām, jo vecāki ir tā ‘’saplēsušies’’, ka nes katrs kaut ko savu.

3. Salmonelozes kašķis. Varbūt izklausīsies nedaudz neticami, bet šis tiešām ir ļoti populārs kašķis vecāku čata grupiņās. Sākās tas parasti visai nevainīgi. Tuvojās svētki un vecāki sirsnīgi nolemj bērniem sagādāt svētku kūciņu. Un šajā brīdī gandrīz vienmēr kāda māmiņa piedāvā kūku izcept mājās. Drosmīgākās piesakās šai kūciņai sagādāt EKO lauku vistu oliņas… Turpinājumu variet iztēloties paši…

4.Ekskursiju kašķis. Ļoti, ļoti populārs diskusiju temats. Tas nekas, ka skolotāja ilgi un dikti ir plānojusi, kur bērnus aizvest - lai visiem būtu interesanti un budžets samērīgs. Vecāki zina labāk. Kāpēc uz Liepāju, ja Līgatne ir daudz tuvāk? Un kāpēc tik dārgi? Tik traki, taču tās degvielas cenas nav augušas! Un Pēterītis vispār jau ir septiņas reizes bijis Liepāja, viņam taču būs garlaicīgi… Un tā joprojām un tā tālāk. Beigu beigās kāds drosmīgais vecāks piedāvā samaksāt par ‘’ nabaga’’ Jānīti, kura vecākiem ‘’ nav naudiņas’’, Jānīša vecāki apvainojās un nekavējoties pārskaita naudu par ekskursiju. Kad naudas cīņa beigusies, visi ir tik piekusuši, ka, lai tie bērni brauc kur grib…

5. Izlaidumu kašķis. Viennozīmīgi vispopulārākais un vērienīgākais. Gatavošanās prezidenta inaugurācijas ceremonijai nobāl, salīdzinot ar gatavošanos bērnudārza izlaidumam. JO… tas taču bērniņam pats pirmais. Un šādos gadījumos nedrīkst taupīt ne laiku, ne naudu. Obligāti laicīgi jānorezervē viesu nams, savādāk labākie būs ‘’ izķerti’’… Vajag atrakcijas. Tas nekas, ka meitenēm princešu kleitas, puišiem patiks. Mūziku arī vajag. Varbūt ‘’ Bermudu divstūri’’? Nu un kas, ka dārgi - bērnudārza izlaidums, taču tikai vienreiz dzīvē… Nedod dievs, ja kāds vecāks nav uz šī vērienības viļņa. Cauri ar viņu būs. Pāris mēnešus kašķējoties, visdrīzāk, tiks atrasts kāds zelta vidusceļš. Bet daži no vecākiem būs paspējuši tā saplēsties, ka pienākot izlaiduma balleI viens ar otru vairs nerunās…

Interesanti:Vecāku čati. Foto:picjumbo.com, Pexels.com

Vecāku čati. Foto:picjumbo.com, Pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas