Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā pareizi atjaunot krāsu krāsotam koka žogam?

Koka žogs (Image by PublicDomainArchive from Pixabay)

Koka žogs (Image by PublicDomainArchive from Pixabay)

Žogs ir pirmais, ko cilvēki redz, palūkojoties uz Tavu māju. Tā ir mājas vizītkarte, jo tā vizuālais izskats un stāvoklis uzreiz rada pirmo priekšstatu par mājas īpašnieku. Koka žogs mājai ir lieliska izvēle, jo tas piešķir mājīguma un siltuma sajūtu, bet, ja uz skaistajiem žoga dēļiem ir uzauguši ķērpji un sūnas, un krāsa uz dēļiem ir nolupusi, priekšstats ir sabojāts. Lai no tā izvairītos, krāsoto koka žogu nāksies pārkrāsot. Lūk, kā tas darāms.

1. Jāsāk ir ar vecās krāsas nolobīšanu

No žoga ir jānoloba nost vecā krāsas. Tas jādara tikai tajās vietas, kur krāsa lobās nost, bet atceries, ka krāsas nolobīšana ir jāveic visā žoga garumā, pārbaudot abas žoga puses.

2. Koka žoga virsma ir jānomazgā

Kad vecā krāsa nolobīta, žoga virsma ir jānomazgā ar ūdeni, kam pievienots speciāls virsmas tīrīšanas līdzeklis pelējuma noņemšanai. Pēc tam noteikti it jāļauj dēļiem kārtīgi izžūt.

3. Koka virsmas noklāj ar impregnantu vai nogruntē

Vietas, kur krāsa nolupusi līdz pašam kokam, ir nepieciešams piesūcināt ar impregnantu vai nogruntēt. Impregnants ir būvmateriālu veikalos nopērkams antiseptiķis, kas iesūcas dziļi kokā, aizpildot tā poras. Tas pasargā koksni no mitruma un ilgāk aizsargās koku no pelēšanas un dažādu sēnīšu veidošanās. Ar to ir jāapstrādā arī žoga dēļu gali. Impregnanta vietā var izmantot arī citus antiseptiķus. Galvenais, krāso tos virsū ar otu nevis rullīti, jo ota visiem izmantotajiem materiāliem ļaus dziļāk iekļūt koka šķiedrā un neatstās kokam neraksturīgu faktūru, kas var palikt no ruļļa.

4. Visbeidzot, žogu var pārkrāsot

Kad impregnants vai grunts nožuvusi, koka žogu var pārkrāsot. Vari izvēlēties to pašu vai citu toni, bet krāsas veids jāizvēlas iepriekšējais, piemēram, ja iepriekš žogs bija nokrāsots ar ūdens bāzes krāsu, arī tagad jāizmanto tāda. Ja vēlies krāsas veidu mainīt, žogs noteikti būs jānogruntē, jo citādāk jaunā krāsa tik labi nepielips un var sākt lobīties. Noteikti izvēlies krāsu, kas paredzēta koka apstrādei vai fasādei, jo tās būs izturīgākas pret laikapstākļu kaitīgās ietekmes.

Ja koka žogs ir ļoti bojāts, iespējams, vērtīgāk būs to nomainīt pilnībā. "BalkanCom" SIA piedāvā uzstādīt metāla, štaketa vai koka žogus kā standarta, tā pēc individuāla pasūtījuma sagatavotā izmērā. Koka žogiem pieejama liela krāsu un apstrādes variantu izvēle, nodrošinot ilgu kalpošanas laiku. Turklāt var izvēlēties ne tikai ierasto koka žogu dizainu, bet arī citus, piemēram, šaha veida (dēļi tiek izvietoti no abām pusēm, šaha secībā) vai eglītē (štakets tiek horizontāli montēts, nelielā leņķī), kas pagalmam piešķirs modernāku auru ar “odziņu”.

Pirms izdarīt izvēli, izlasi arī šos rakstus:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...