Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā pareizi rūpēties par mājdzīvniekiem, mainoties gadalaikiem?

Suns, Image by Free-Photos from Pixabay

Suns, Image by Free-Photos from Pixabay

Gadalaiku maiņa un ar to saistītās izmaiņas laikapstākļos, ir papildus slodze jebkuram organismam un tā imūnsistēmai. Imūnsistēma ir atbildīga par organisma aizsardzību pret iekšējiem un ārējiem ienaidniekiem un zinātniski ir pierādīts, ka gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem, laikā, kad notiek pielāgošanās process sezonu maiņai mainīgajiem apstākļiem, imūnsistēmas rādītāji izmainās un uz kādu laiku tā zaudē savu efektivitāti. Tas notiek gan Āfrikā, gan tundrā, gan arī vidējā klimatiskajā joslā.

Tādēļ rudenī un pavasarī ir nepieciešama daudz rūpīgāka attieksme pret dzīvniekiem. Šajā laikā ir jāierobežo visas profilaktiskās procedūras, kas ietekmē imūnsistēmas slodzi:

  • Nav vēlamas potes un parazītu apkarošanas preparāti.
  • Nevajadzētu lietot pilienus, pastas un aerosolus, kas ietekmē dzīvnieku asinsrades orgānus.
  • Antibiotiku pielietošana šajā laikā ir īpaši rūpīgi jāapsver un jāpamato.
  • Vēlams dzīvniekus nepakļaut stresa situācijām – gariem pārbraucieniem, sacensībām vai īpaši stingrai, profesionālai dresūrai.
  • Mājas mīluļiem ir nepieciešamas arī kopīgas rotaļas ar saimnieku, kas ne tikai sniegs apmierinātību, bet arī pastiprinās organisma aizsardzību.
  • Nav vēlamas krasas barības un barošanas grafika izmaiņas. Vēlams uzturēt optimālu mikroelementu un makroelementu līdzsvaru dzīvnieka ēdienkartē.
  • Vēl svarīgāk ir gremošanas orgānos uzturēt veselīgu zarnu floras vidi. Tādēļ papildus vajadzētu lietot probiotiķus, kuru darbība ir pārbaudīta. Tās ir pārtikas piedevas pareizai zarnu trakta darbībai, jo organisma spēja pretoties ārējās vides ietekmei ir ārkārtīgi cieši saistīti ar zarnu vides stāvokli.

Šādos svarīgos jautājumos ir nepieciešamas speciālistu konsultācijas, tāpēc klīnikā КАVЕТ ;var saņemt paskaidrojumus un padomus imunoloģijas jautājumos. Telefons: 67543421 E-pasts: kavet@inbox.lv


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...