Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā pareizi tīrīt datoru?

Datora tīrīšana (Image by Jan Vašek from Pixabay)

Datora tīrīšana (Image by Jan Vašek from Pixabay)

Mūsdienās dators ir kļuvis par neatņemamu ikdienas rīku, ja ne darba vajadzībām, tad mācībām vai izklaidei. Diemžēl, tas ir arī iemesls, kāpēc cilvēks var iedzīvoties dažādās veselības problēmās – sausās acs sindroms, muguras un sprandas problēmas, karpālā kanāla sindroms un arī alerģijās, ko var izraisīt netīrs, putekļains dators. Kā šo iekārtu kopt un tīrīt, turklāt tā, lai tehniku nesabojātu? Lūk, vērtīgi padomi.

Datora tīrīšanai izvēlies mikrošķiedras lupatiņu

Stacionārā un portatīvā datora, kā arī monitora tīrīšanu veic ar mikrošķiedras lupatiņu jeb mikrošķiedras drānu. Tā nopērkama specializētā datorpreču veikalā, parastā saimniecības preču veikalā vai pasūtāma internetā. Mikrošķiedras audums datoram un monitoram ir saudzīgāks, turklāt spēj savākt arī sīkās putekļu daļiņas, ko citi audumi nespēj. Labo putekļu savākšanu veicina arī tas, ka šis audums neelektrizējas.

Monitoru tīri horizontālām kustībām, virzot drānu no viena sāna uz otru, no augšas virzoties uz leju vieglām kustībām. Noteikti nevajadzētu izmantot stiprus tīrīšanas līdzekļus, kuru sastāvā ir alkohols, acetons vai amonjaks. Ja vēlies izmantot kādu tīrīšanas līdzekli, izvēlies tādu, kas ir speciāli paredzēts datoru tīrīšanai vai vienkārši sajauc ūdeni ar etiķi attiecībā 1:1 un to uzpilini uz mikrošķiedras drānas, ar ko tīri ekrānu un datora korpusu.

Korpusa tīrīšanā izmanto putekļu sūcēju un otiņu

Lai notīrītu datora korpusa iekšpusi, talkā ņem putekļu sūcēju un otiņu. Pirms skrūvēt vaļā datoru, noteikti izslēdz to un atslēdz arī no strāvas. Ar putekļu sūcēju ērti varēsi iztīrīt stacionārā datora un portatīvā datora ventilatoru un savākt lielākos putekļus, bet mazākos un grūtāk aizsniedzamās vietas vari iztīrīt ar otiņu.

Klaviatūras tīrīšanai izmanto fēnu

Fēns lieliski palīdz tikt galā ar krikumiem, kas sabiruši datora klaviatūrā starp pogām. Ja nepieciešams, arī šeit vari izmantot otu. Zinātāji stāsta, ka klaviatūras šauro spraugu iztīrīšanai var izmantot abpusējo līmlenti vai sviesta nazi, kura spalu aptin ar iepriekš minēto mikrošķiedras lupatiņu, aizsniedzot īpaši dziļas un nesasniedzamas vietas. Atceries arī par peles iztīrīšanu un dezinficēšanu.

Lasi arī šos rakstus:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...