Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā pasargāt un kopt dzīvnieka ķepas salā?

Dzīvnieks salā, Photo by Patrick Hendry on Unsplash

Dzīvnieks salā, Photo by Patrick Hendry on Unsplash

Sākoties ziemas periodam, kūstošā ledus, sniega un sāls masa var kairināt un traumēt suņa pēdu spilventiņus kā arī ādu starp tiem. Ziemas mēnešos suņi ar sāls maisījuma radītām ķepu problēmām, nav retums arī manā privātpraksē. Kā var zināt, ka suns ir ķepas savainojis, tās ir sāls sakairinātas un pastaiga sagādā diskomfortu? Pazīmes, ka sunim radies ķepu kairinājums, ir sekojošas:

  • Lai atslogotu sāpošo ekstremitāti, suns sāks mazāk izmantot vienu vai otru kāju, ik pa laikam tās mainot. Suns var apstāties, sākt cilāt kājas un smilkstēt. Suns var sākt klibot, vai pārvitoties uz 3 kajām, sāpošo kāju turot paceltu.
  • Suns atteiksies iet tālāk un virzīsies atpakaļ uz mājām, vai arī atteiksies iet pavisam.
  • Suns pastaigas laikā sāk intensīvi laizīt pēdu spilventiņus, lai atvieglotu sāls un sniega radīto kairinājumu.

Pirms došanās pastaigā, var ņemt vērā vairākus priekšnosacījumus un ieteikumus:

1.Pirms pastaigas var spilventiņus un ādu starp tiem apstrādāt ar vasku saturošiem barojošiem līdzekļiem – krēma, ziedes vai spreja veidā. Visi šie līdzekļi satur vasku, kas izveido uz ādas virsmas aizsargslāni un neļauj sāls un sniega masai kairināt ķepas. Kā arī visi šie līdzekļi baros spilventiņu ādu, padarot to elastīgāku un izturīgāku. Piemēram, ir pieejama Latvijā ražota DOGSBOX ziede ķepām. Tai ir ļoti labs sastāvs un to var uzklāt gan pirms, gan pēc pastaigas.

2. Pirms pastaigas var vilkt tam paredzētus zābaciņus, lai ķepas saglabātu tīras, sausas un veselas. Šeit galvenais nosacījums ir izvēlēties suņa izmēram un fiziskai aktivitātei atbilstošus zābaciņus.

3. Ja nevēlaties veikt nekādu ķepu asptrādi pirms došanās pastaigā, tad var censties suni vest pa ietves malu vai takām, kuras netiek kaisītas. Jācenšas izvairīties no ilgām pastaigām, sniegā ar sērsnu, kas var radīt mikroskopiskas brūces gan spilventiņos, gan ādā starp tiem. Kā arī, ja sunim starp pirkstiem ir garš apmatojums un ir paredzēta ilgāka pastaiga, tad ik pa brīdim ir jānovērtē vai starp pirksitiem nav izveidojušās apmatojumā ieķērušās sniega pikas, kas var apgrūtināt suņa normālo gaitu.

Atgriežoties no pastaigas katra ķepa ir kārtīgi jānoskalo ar siltu ūdeni, vai jānoslauka ar siltā ūdenī samitrinātu drānu un kārtīgi jānosusina. Rūpīgi ir jāizslauka arī pirkststarpas, lai neveidotos izsutums un iekaisums. Ja ir vēlme, arī pēc pastaigas saimnieks suņa ķepu spilventiņiem var uzklāt mīkstinošu un saudzējošu ziedi. Nav ieteicams lietot cilvēkiem paredzētos krēmus, tie var būt suņa ādai kairinoši. Ziedes lietošana pēc pastaigas sekmēs mikroskopisko brūču sadzīšanu, kā arī mitrinās pēdu spilventiņus un padarīs to ādu elastīgāku. Tā būs pabarota un nesprēgās.

Ķepu aprūpei ziemā ir jāpievērš sevišķa uzmanība.

Kā arī, ja redzms, ka suns pēc pastaigas ilgāku laiku izjūt diskomfortu un to nemazina ķepu apstrāde, ir noteikti jāvēršas pie sava veterinārārsta.

Rakstu sagatavoja veterinārārste Silva Grīnblate


Dzīvnieks salā, Photo by Patrick Hendry on Unsplash

Dzīvnieks salā, Photo by Patrick Hendry on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas